61

Ботев на полуфинал за Купата след 2:1 над Спартак Варна

Ботев Пловдив се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България след неочаквано трудна победа над Спартак Варна с 2:1. Пред доста рехава публика на стадион "Христо Ботев" канарчетата срещнаха доста трудности срещу втородивизионния тим.

Ботев поведе в 22-ата минута, след като Самюел Акере получи топката на десния фланг, навлезе навътре, финтирайки двама играчи на Спартак и с удар от границата на наказателното поле матира Георги Георгиев.

Акере беше близо до втори гол в 64-та минута, когато получи топката в наказателното поле и стреля технично, но покрай гредата.

Малко по-късно Мартин Секулич не уцели вратата, пазена от Георги Георгиев, с удар с глава.

Самуел Акере проби отдясно и върна топката към Ивелин Попов, който безпроблемно вкара за 2:0 в 72-ата минута. Това е седми гол за Попов с екипа на Ботев.

В 85-ата минута Румен Руменов можеше да върне интригата в мача, след като изпълни пряк свободен удар. Игонен обаче показа прекрасен рефлекс, за да избиет топката над напречната греда.

Две минути след това Спартак Варна върна едно попадение и направи интересни последните минути в мача. Мехмед Сабри отправи хубаво центриране, където Ахмед Ахмедов изпевари Игонен, за да намали резултата.

Ботев Пловдив - Спартак Варна 2:0
1:0 Самуел Акере 22, 2:0 Ивелин Попов 72, 2:1 Ахмед Ахмедов

Ботев Пловдив: 32. Матвей Игонен – 15. Джеймс Ето’о, 19. Антоан Конте (78' - 42. Ивайло Видев), 79. Атанас Чернев, 38. Константинос Балоянис - 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов (70' - 17. Николай Минков) – 16. Самюел Акере, 10. Ивелин Попов (К), 4. Ехидже Укаки (70' - 18. Димитър Папазов) - 93. Георги Николов (59' - 9. Мартин Секулич)

Резерви: 22. Даниел Кайзер – 6. Дилан Мертенс, 42. Ивайло Видев, 43. Константин Павлов, 18. Димитър Папазов, 9. Мартин Секулич, 30. Лъчезар Балтанов, 14. Фаустас Степонавичюс, 17. Николай Минков

Старши треньор: Душан Керкез

Спартак Варна: 23. Георги Георгиев - 31. Дмитро Семенив (70' - 9. Мехмед Сабри), 4. Радослав Терзиев, 6. Александър Цветков, 2. Велислав Боев - 13. Георги Иванов (90' - 78. Велислав Минков), 45. Даниел Начев (59' - 19. Джейми Емпие), 10. Румен Руменов, 14. Ивей Ромееш, 11. Виктор Митев (К) - 29. Ахмед Ахмедов

Резерви: 89. Никола Виденов - 3. Преслав Петров, 9. Мехмед Сабри, 8. Цветослав Петров, 78. Велислав Минков, 18. Хидает Хюсеин, 7. Георги Бабалиев, 22. Александър Янчев, 19. Джейми Емпие

Старши треньор: Росен Кирилов