Ботев на осминафинал след обръщалка (видео)

Ндонгала и Алваро едва не стигнаха до бой, заради фаул

Ботев започна защитата на спечелената Купа на България с трудна победа над Локо (ГО) като гост с 3:1. Канарчетата изиграха вяло първо полувреме и се оттеглиха на почивката с гол пасив. Подобно на мача с Левски, те стигнаха до успеха с попадения през втората част. Капитанът на жълто-черните Лъчезар Балтанов, слабият вратар Ивайло Крушарски и неузнаваемата игра на домакините през второто полувреме доведоха до щастливия край за гостите.
Срещата започна превъзходдно за домакините, след като още във 2-ата минута Деян Христов вкара гол. Антоний Балъков шутира, топката се удари в страничната греда и мина зад гърба на вратаря Даниел Кайзер, а Христов се разписа на празна врата за 1:0.

В 21-ата минута "канарчетата" можеха да изравнят, след като Алваро изпълни пряк свободен удар, но топката се удари в гредата за радост на вратаря Крушарски. Преди това бразилецът и Ндонгала едва не се сбиха кой да изпълни пряк-свободния удар за кеф на местните викачи, които ги подканяха да си шибнат по няколко шамара.

След почивката гостите излязоха коренно преобразени благодарение на влезлият вместо Серкан Юсеин капитан Лъчезар Балтанов. Домакините пък не приличаха на себе си като забравиха да пресират и да се подсигуряват. В 57-ата минута именно Балтанов изравни за 1:1, а само три минути по-късно той направи и пълен обрат, след като засече добро центриране на Йордан Минев.

Балтанов затвърди превъзходното си представяне с асистенция към Алваро Юлиано, който в 72-ата минута увеличи аванса на "канарчетата". До края на мача гостите намалиха оборотите и запазиха преднината си, за да се класират за следващата фаза на турнира.

Локо (ГО) - Ботев (Пловдив) 1:3
1:0 Деян Христов (2), 1:1 Лъчезар Балтанов (57), 1:2 Лъчезар Балтанов (60), 1:3 Алваро Юлиано (72)