64

Ботев май "разписа билета" на Стойчо след 2:0 срещу ЦСКА-София

Ботев (Пловдив) спечели с 2:0 срещу беззъб ЦСКА-София в мач от 24-ия кръг на efbet Лига. Супрайен вкара за 1:0 в 24-ата минута, засичайки с глава центриране от корнер на Тодор Неделев. Пет по-късно Тодор Неделев се възползва от грешка на бранителите и удвои аванса на домакините с далечен удар.

Ботев притесни по-сериозно защитата на ЦСКА в 12-ата минута, когато Джеймс Етоо отправи дълга топка за Антоан Бароан. Френският нападател се измъкна от Матей, но след това отправи доста слаб удар по земя. Големият проблем за "армейците" обаче беше това, че капитанът им Юрген Матей получи схващане и след малко бе заменен.

Ботев повежда в 24-ата минута с 1:0. Тодор Неделев центрира от корнер и непокритият в малкия пеналт Супрайен вкара с глава, пращайки топката под гредата.

Християн Петров и Мазику се сблъскаха на 25 метра от вратата и поднесоха топката като на тепсия на левачката на Тодор Неделев. Халфът без проблеми прати топката в мрежата под плонжа на Бусато за 2:0 в 29. минута.

Наложи се реферът Давидов да гледа ВАР, за да реши дали да даде дузпа за нарушение на Супрайен. В крайна сметка - ъглов удар в 39. минута.

След началото на второто полувреме мачът продължи на високо темпо. Неделев изпусна положение за Ботева, а Кайседо и Гарсес - за столичани.

Християн Петров и Брадли Мазику бяха на крачка от това да създадат нови главоболия за ЦСКА. Огледално тяхно неразбирателство като при гола на Неделев, в 71-ата минута откри страхотен голов хоризонт за Бароан. Таранът се забави, но все пак комбинира с Конате. Африканецът реши да му върне с жеста чрез центриране, но нападателят така и не намери "армейската" мрежа.

Ботев Пловдив - ЦСКА-София 2:0

1:0 Супрайен 24, 2:0 Неделев 29

БОТЕВ ПД: 1. Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Генев, 6. Мартенс, 8. Неделев, 10. Току, 11. Бароан, 15. Ето’о, 18. Супрайен, 22. Рабей, 24. Пунчец

ЦСКА-СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 4. Кох, 18. Мазику, 3. Телес, 21. Юга, 24. Мухар, 30. Вилдсхут, 27. Гарсес, 9. Кайседо