Ботев изпусна Университатя Крайова

Жълто-черните правят 1:1 в Анталия, пропиляват изгодни положения

Ботев изпусна да победи елитния румънски Университатя Крайова. Двата отбора се срещнаха в Анталия и завършиха 1:1. Канарчетата обаче бяха по-активни, имаха повече шансове за гол, но нямаха късмет да реализират. Първото попадение бе дело на Костея в 27-ата минута. С него борещият се за евротурнири румънски тим поведе в резултата. Само 10 минути по-късно обаче пловдивчани изравниха. Точен бе Георги Семерджиев, който  се очертава като водещ нападател през новия полусезон. Именно след гола на Университатя Ботев пое инициативата и пропусна няколко изгодни положения. Най-чистите от тях бяха на Семерджиев, Тодор Тимонов и Тодоров, който изскочи сам срещу стража на румънците, но би в тялото му. През второто полувреме темпото на игра спадна и до нов гол не се стигна. Жълто-черните имаха своите положения главно чрез Семерджиев и Георги Андонов, който пропусна с глава.