61

Ботев изнесе лекция на Берое с класика под Аязмото ВИДЕО

Георги Николов с две попадения поведе еднолично голмайсторската листа в А група

Ботев разгроми Берое като гост с 3:0 в мач от 27-ия кръг на efbet Лига. "Жълто-черните" поведоха в 23-ата минута, когато при една контраатака Уме Емануел изведе Константинос Балоянис на чиста позиция и той преодоля Артур Мота. В 31-ата минута Георги Николов удвои аванса на Ботев Пд, като вкара с глава след центриране от ългов удар на Балоянис. Седем минути след началото на второто полувреме Николов вкара отблизо втория си гол в мача, засичайки подаване на Уме Емануел.

Победата на Ботев бе първа за отбора в шампионата от 5 мача насам, като така събра 37 точки и се изкачи на 8-ото място във временното класиране, докато Берое остава 10-и с 32 точки.

Берое - Ботев Пд 0:3

0:1 Константинос Балоянис (23'), 0:2 Георги Николов (31'), 0:3 Георги Николов (53')

Берое: 1. Артур Мота, 4. Франко Минго, 5. Лучиано Скуадроне (75' - Муса Диало), 6. Жорди Говеа (К) (63' - 15. Енцо Еспиноса), 10. Франсиско Политино, 14. Викторио Вълков, 19. Карлос Алгара, 20. Сегундо Пачаме (46' - 98. Ронадо Камара), 21. Дамян Йорданов (46 ' - 11. Уерик Каетано), 22. Себастиан Вия, 91. Вини Трибуле (46' - 9. Франсиско Сагардия)

Резултати: 23. Родриго Ачинели, 7. Федерико Санети, 9. Франсиско Сагардия, 11. Уерик Каетано, 15. Енцо Еспиноса, 18. Хуан Саломони, 24. Стефан Гаврилов, 25. Муса Диало, 98. Ронадо Камара

Старши треньор: Хосе Луис Ачиари

Ботев Пд: 1. Хидайет Ханкич, 5. Йонас Там, 7. Мохамед Брахими (52' - 16. Самуел Акере), 10. Ивелин Попов (К), 17. Николай Минков, 18. Димитър Папазов, 30. Лъчезар Балтанов (65' - 6. Дилан Мартенс), 31. Уме Емануел, 38. Константинос Балоянис, 79. Атанас Чернев, 93. Георги Николов (87' - 14. Фаустас Степонавичус)

Резултати: 32. Матвей Игонен, 4. Ехидже Укаки, 6. Дилан Мартенс, 14. Фаустас Степонавичус, 16. Самуел Акере, 40. Кристиан Нвачукву, 42. Ивайло Видев, 43. Мирослав Георгиев, 44. Бисер Бонев

Старши треньор: Душан Керкез

Главен съдия: Стоян Арсов

Жълти картони: Франко Минго, Уерик Каетано (Б); Лъчезар Балтанов (БП)