Ботев измъкна точка във Враца с 1:1 ВИДЕО

Ботев (Пловдив) спечели първа точка на чужд терен през този сезон, след като завърши 1:1 срещу съименника си от Враца на стадиона под връх Околчица.  Канарчетата поведоха в края на първата част след страхотен гол на Атанас Илиев, а в 54-ата минута защитникът Костадин Ничев наказа бившия си отбор и донесе точката на врачани. Така жълто-черните пропуснаха да оглавят еднолично временното класиране в Ефбет Лига. При успех те щяха да изпреварят Черно море, който продължава да е лидер в таблицата с 8 точки. Толкова има и тима от Враца, а възпитаниците на Азрудин Валентич са трети със седем пункта.

Още във втората минута Маркиньос получи подаване от Атанас Илиев и стреля, но слабо и стражът на врачани улови топката. В 12-ата минута удар с глава на Мирослав Маринов попадна в ръцете на Георги Аргилашки. Шест минути по-късно Илиев отклони към Николай Минков дясно. Крилото влезе в наказателното поле, но стреля крайно неточно.

В 26-ата минута Маркиньос видя включването на Кевин Янсон по левия фланг. Последва дълго подаване, което намери шведа. Той финтира защитник и шутира по земя, но право във вратаря Красимир Костов. Първата по-добра ситуация в мача се откри пред Маринов и тима от Враца в 31-ата минута. Той залъга Янсон, влезе в наказателното поле и нанесе удар към долния ляв ъгъл на вратата за Аргилашки. Наложи се вратарят на Ботев да плонжира, за да опази вратата си суха.

В 36-ата минута Маркиньос стреля от далечна дистанция, но встрани от вратата. Така се стигна до 44-ата минута, в която Ботев Пловдив поведе в резултата с хубав гол на Атанас Илиев. Николай Минков центрира балонно от десния фланг към наказателното поле. Там Янсон отклони с глава около точката на дузпата, където Илиев с човек на гърба си пое и с безпощаден удар с левия крак прати топката в мрежата.

В 54-ата минута врачани изравниха след майсторски гол на Костадин Ничев. Бившият футболист на Ботев (Пловдив) сви чудесно топката, след което нанесе мощен удар с левия крак към обратния ъгъл. Веднага след гола Маринов показа самочувствие и стреля от малък ъгъл. Аргилашки внимаваше и изби топката в корнер. В 70-ата минута Току нанесе много опасен удар от границата на наказателното поле. Топката мина на сантиметър от страничната греда.

Четвърт час преди края при наглед безобидна ситуация се контузи Маркиньос. Първоначално Валентич предвиждаше Тодор Неделев да влезе вместо Минков, но той замени бразилеца, който бе изнесен на носилка.

До края на срещата канарчетата натиснаха, но младите врачани успяха да устискат равенството.

КРАЙ НА МАЧА
90 - Ще се играят минимум три минути добавено време.
89 - Още една смяна в Ботев Пловдив. Юношата Иван Василев влиза вместо Атанас Илиев.
77 - Смяна в Ботев. Тодор Неделев влезе вместо контузения Маркиньос и взе капитанската лента. Треньорът Валентич първоначално планираше да смени Минков, но бразилецът получи травма и бе изнесен на носилка.
70 - Опасен удар на Току от дъгата, топката облиза левия дирек на Костов.
59 - Аргилашки спаси втори гол за Враца, след като отрази удар от упор на Маринов.
54 - ГОООЛ! Бившият футболист на канарчетата Костадин Ничев изравни. Жълто-черната защита проспа центриране, след което Дориан Бабунски свали на Ничев и с топовен диагонален шут от 10 метра той опъна мрежата зад Аргилашки. Ничев прояви лоялност към бившия си клуб и не скочи да се радва.
НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

44 - ГОООЛ! Фантастично изпълнение на Атанас Илиев прати топката в мрежата зад Костов. Янсон свали топката на Илиев, който се освободи от Илия Миланов и с левия крак вкара за 0:1.
37 - Жълт картон за Минков.
35 - Силен шут на Маркиньос от 20 метра мина на сантиметри от десния дирек на Костов.
30 - Мирослав Маринов стреля опасно в долния ляв ъгъл, но Аргилашки успя да спаси.
2 - Маркиньос стреля към вратата, но слабият му удар бе уловен от Красимир Костов.
1 - Опасност пред вратата на канарчетата, която е ликвидирана от Виктор Генев. След изпълнението на корнера Аргилашки успя да избие.
НАЧАЛО НА МАЧА

БОТЕВ (ВР): Красимир Костов, Костадин Ничев, Илия Миланов, Мартин Николов, Валери Христов, Виктор Василев, Дориан Христовски, Йоан Бауренски, Серджио Филипе, Мирослав Маринов, Красимир Тодоров;

БОТЕВ (ПД): Георги Аргилашки, Виктор Генев, Дилан Мертенс, Маркиньос, Атанас Илиев, Емануел Току, Николай Минков, Самюел Супрайен, Реда Рабей, Кевин Янсон, Станислав Работов

Рефер: Никола Попов, Стара Загора

Стадион: Христо Ботев, Враца

Отборът на Ботев (Пд) излиза срещу Ботев (Вр) в опит да спечели първи точки при гостуване. Наставникът на канарчетата Азрудин Валентич е предпочел да остави сред резервите звездата на тима Тодор Неделев въпреки индикациите в последните дни, че ще бъде в стартовия състав. По всяка вероятност 28-годишния техничар ще влезе на смяна.