Ботев излъга Славия с 1:0 при завръщането на Неделев

Ботев (Пловдив) излъга Славия с 1:0 в мач от третия кръг на efbet Лига. Току вкара с шут от 20-ина метра в 64-ата минута. След дълго лечение на контузия в края на мача на терена се завърна звездата на Ботев  Тодор Неделев.

Белите разгърнаха добра атака отдясно в 5-ата минута. Сораков получи в наказателното поле и намери Макрилос на дузпата. Австралиецът опита удар, но след намеса на Работов топката излезе в корнер.

Ботев се отбранява през първите 20 минути. Славия изпълниха 5 корнера.

Ботев организира обещаваща атака през центъра в 40-ата минута. Маркиньос подаде към Бароан. Френският нападател опита да го изведе на стрелкова позиция, но Виячки затвори с тяло Маркиньос и му попречи да нанесе голов удар.

Второто полувреме започва с по-активна игра на гостите., но точните удари не са в арсенала на двата отбора.

Ботев поведе в 64-ата минута. Янсон чукна една спорна топка към Току, който с шут от 20-ина метра вкара под плонжа на Вуцов.

Тодор Неделев се завърна в игра след дълго лечение на контузия. Халфът влезе на мястото на Маркиньос в 75-ата минута.

Ботев (Пд) - Славия 1:0

1:0 Току 64

Ботев: 1. Аргилашки, 4. Генев, 6. Мартенс, 7. Мартинс, 9. Ат. Илиев, 10. Току, 17. Минков, 18. Супрайен, 20. Бароан, 22. Рабей, 25. Работов.

Славия: 1. Вуцов, 3. Томбак, 23. Виячки, 55. А. Христов, 4. Соарес, 17. Дост, 5. Атанасов, 7. Макрилос, 71. Стоев, 10. Кирилов, 73. Сораков.