64

Ботев и Черно море с постна продукция на Колежа за 0:0

Ботев (Пловдив) и Черно море завършиха 0:0 мача помежду им от 26-ия кръг на efbet Лига. Двубоят започна в 16:30 часа. Рефер бе Валентин Железов.

Първа сериозна опасност в мача - 9 минута. Акере намери отдясно Брахими, който стреля по диагонал, но вратарят на Черно Море Дюлгеров улови без проблеми топката. Днес Брахими играе на върха на атаката на "жълто-черните", а Георги Николов остава на пейката.

Брахими се шмугна в пеналта и падна, реферите свириха засада, а претенциите на домакините бяха за дузпа в 20-ата минута. Оказа се, че Брахими се е ритнал сам в крака и е паднал.

Положение за Исмаил Иса, който се измъкна от опит за засада, пребори се с Атанас Чернев и на празна врата прати топката успоредно на голлинията с удара си.

26 минута. Ивелин Попов пробва шут по земя от 22 метра, но топката мина покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Дюлгеров.

След почивката има много борба по терена, но головите положения за кът.

Треньорът на Ботев ДУшан Керкез пусна в игра в заключителните 20-ина минути лявото голмайстора на Хебър Георги Николов. В същия момент Илиян Илиев пусна бившия таран на Ботев Атанас Илиев. Въпреки това положения за двамата липсват.

Ботев Пловдив - Черно море 0:0

БОТЕВ: 1. Хидайет Ханкич, 5. Джонас Там, 7. Мохамед Брахими,  10. Ивелин Попов, 15. Джеймс Етоо, 16. Самюел Акере, 17. Николай Минков, 20. Антонио Перера, 31. Уме Емануел, 38. Константинос Балоянис, 79. Атанас Чернев
Резерви: 32. Матвей Игонен, 4. Ехидже Укаки,  6. Дилан Мартенс, 14. Фаустас  Степонавичус, 18. Димитър Папазов, 30. Лъчезар Балтанов, 40. Кристиан Нвачукву, 42. Ивайло Видев, 93. Георги Николов,

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 27. Даниел Димов, 71. Васил Панайотов, 5. Пабло Гарсия, 11. Илиан Илиев, 10. Мазир Сула, 86. Исмаил Иса
Резерви: 84. Християн Славков, 16. Андреяс-Кристиан Калкан, 9. Атанас Илиев, 23. Едгар Пашеко, 17. Мартин Милушев, 32. Мартин  Дичев, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов, 99. Уеслен Де Мело