61

Ботев и АПОЕЛ завъртяха 0:0, всичко ще се реши в Никозия ВИДЕО

Ботев игра добре, но стигна само до 0:0 срещу АПОЕЛ в мач от втория предварителен кръг на Лига на конференциите. Канарчетата могат да съжаляват за пропуските в края на първото полувреме и така крайният изход от сблъсъка ще се реши на реванша в Никозия. На трибуните бяха капитанът на жълто-черните Тодор Неделев, който се възстановява след операция и кандидатът за президент на БФС Димитър Бербатов.

Двубоят започна по равностоен начин, но първият шанс дойде за АПОЕЛ. След пробив на Уийлър отляво топката стигна до Далсио Гомес, но ударът му от точката на дузпата мина покрай вратата.

Кингсли Сарфо се отчете с първия точен удар в мача за гостите от Кипър, но Ханкич спаси. Две минути по-късно Джеймс Ето'о не успя да вкара от удобна позиция.

В 38-а минута Лукас Соуза пробва мошен удар отдалеч, но Ханкич отново бе на ниво. В 41-а минута Брахими успя да изпревари вратаря на гостите при лошо върната топка, но първото му докосване го подведе и не му даде шанс да нанесе завършващ удар.

Две минути по-късно Току се отчете с първи точен удар Ботев, но лесен за вратаря Белец. В добавеното време Току излезе сам срещу Белец, но от сложна позиция изстрелът му беше отразен от Белец.

Началните минути на втората част бяха силни за Ботев, след като "канарчетата" заиграха по-уверено и притиснаха съперника в собствената му половина. Жълто-черните обаче можеха да се похвалят едва с 1-2 неточни удари за първите 15-20 минути.

Азрудин Валентич опита няколко промени, включвайки Антоан Бароан и Мартин Секулич, но двата тима продължиха да не създават нищо интересно. В 80-а миннута Ханкич не се намеси особено добре, но имаше късмет, че стрелец на Апоел не успя да засече успешно във вратата на Ботев.

В добавеното време се стигна до разбъркване пред вратата на кипърския гранд, но попадение нямаше и така двата завършиха при 0:0.

КРАЙ НА МАЧА
90 - Ще се играят минимум 3 минути добавено време.
85 - Жълт картон за Минков.
82 - Още една двойна смяна в Ботев. Нади и Тонев влизат вместо Рабей и Па Конате.
80 - Исам Шебаке изпревари вратаря Ханкич при центриране от фаул, но с глава стреля над вратата.
76 - Лукас Соуса излезе сам срещу Ханкич, но би встрани от вратата.
70 - Двойна смяна в Ботев. Мартин Секулич и Антоан Бароан влизат вместо Мохамед Брахими и Джеймс Етоо.
52 - Мохамед Брахими излезе на стрелкова позиция, но се засуети и опасността бе ликвидирана.
46 - НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!
КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!
45 + 1 - Току излезе сам срещу Белец, който с върха на пръстите изби в корнер.
43 - Страхотен шут на Току с мъка бе спасен от Белец.
42 - Уникален шанс за Ботев бе пропилян от Мохамед Брахими. Нападателят преодоля и вратаря Белец, но отиде страни и загуби топката.
39 - Ханкич спаси сигурен гол във вратата на Ботев, след като изби влизащата в горния ляв ъгъл топка след удар на Лукас Соуса от 25 метра.
30 - Жълт картон за Етоо.
27 - Златен шанс за Ботев. Мертенс намери в пеналта Етото, който обаче стреля в тялото на Креспо.
24 - Страхотен шут на Сарфо в долния десен ъгъл, но Ханкич спаси.
18 - Теодору нахлу в пеналта, но стреля покрай левия дирек на Ханкич.
6 - Далсио пропиля чисто положение за АПОЕЛ, след като от 12 метра стреля встрани от вратата на Хидайет Ханкич.
1 - НАЧАЛО НА МАЧА!

Ботев Пд (3-4-2-1): 13. Хидайет Ханкич - 44. Роберто Пунчец, 18. Самуел Супрайен, 4. Виктор Генев (К) - 17. Николай Минков, 6. Дилан Мертенс, 15. Джеймс Ето‘о, 3. Па Конате - 22. Реда Рабей, 10. Емануел Току - 7. Мохамед Брахими

Резерви: 1. Георги Аргилашки, 84. Християн Славков, 9. Мартин Секулич, 11. Антоан Бароан, 14. Бисер Бонев, 21. Точукву Ннади, 23. Димитър Тонев, 24. Яспер Ван Хеертум, 27. Атанас Чернев

Треньор: Азрудин Валентич

АПОЕЛ (3-4-3): 27. Вид Белец - 14. Исам Чебаке, 35. Парис Поликарпу, 15. Хосе Анхел Креспо - 21. Димитрис Теодору, 8. Лукас Соуза (К), 6. Муртас Даушвили, 42. Христос Уилър - 44. Кингсли Сарфо, 9. Антон Маглица 20. Далсио

Резерви: 22. Андреас Христодули, 75. Апостолос Чилингирис, 3. Франко Ферари, 7. Георге Ефрем, 16. Матео Сушич, 18. Янис Сациас, 19. Мариос Илиа, 23. Амел Муджанич, 25. Ставрос Гавриел, 36. Маркос Соуза Нативидаде, 74. Ставрос Георгиу, 77. Диумерси Ндонгала

Треньор: Софронис Августи

Съдия: Балаж Берке (Унгария)