Ботев би Славия с 1:0 и много пропуски

Ботев (Пловдив) победи Славия с 1:0 за втори път в рамките на месец. С днешната контрола на Овча купел двата отбора запълниха паузата в шампионата. Единственият гол вкара Антоан Бароан, който обаче направи и много пропуски от чисти положения.

През настоящия сезон жълто-черните спечелиха шампионатния си мач срещу белите също с 1:0, но на базата в Коматево.

Канарчетата стигнаха до голова ситуация още в 10-ата минута, когато Антоан Бароан получи отличен извеждащ пас и остана сам срещу Георги Петков. Преодоля го, но бе фаулиран от вратаря пред наказателното поле, за което ветеранът получи само жълт картон.

В 19-ата минута Маркиньос центрира от корнер, защитата на белите проспа ситуацията и Антоан Бароан засече с глава, а след лек рикошет в бранител топката влетя във вратата за 0:1.

Десетина минути по-късно Маркиньос се пребори за една топка и подаде към Току. Той бе оставен сам на границата на наказателното поле, но шутира неточно.

В 38-ата минута дойде поредният отличен шанс за Ботев. Кевин Янсон намери Маркиньос в наказателното поле, бразилецът овладя и подаде надясно към Николай Минков. Той бе на точката за изпълнение на дузпа и стреля, но покрай гредата в аут.

В началото на второто полувреме Току направи груба грешка, след като позволи на Тасевски да му отнеме топката, но Аргилашки спаси с вещина последвалия удар. Четвърт час преди края Супрайен се опита да изчисти топката и тя застрашително тргна към вратата, но Аргилашки се намеси отлично.

Последното положение в мача бе в 80-ата минута, когато удар на Маркиньос бе спасен от стража на домакините.