Ботев би Симитли с 3:2, Маламов с ефектен гол

Експериментален Ботев спечели с 3:2 контролата срещу Септември Септември Симитли на базата в Коматево. Заради карантина извън състава останаха Тодор Неделев, Атанас Илиев, Атанас Чернев и Бисер Бонев са с коронавирус. Станислав Работов също липсваше, тъй като е с младежкия национален отбор, а Джонатан Перейра, Георги Аргилашки и Димитър Тонев получиха почивка от треньяорския тандем Пенчев-Онов.

Неприятна контузия получи в самото начало на спаринга Виктор Генев. Бранителят бе закаран в болницата със съмнение за счупен нос.

Пълни 90 минути за изява получиха намиращите се на проби Мохамед Брахими и Станислав Маламов.

В средата на първото полувреме бившият играч на Ботев Запро Динев даде аванс на гостите. Десетина минути след почивката Йоан Петрова си отбеляза автогол.

Влезлият на смяна Иван Василев направи обрата пълен в 62-ата минута. Пробващият се в Ботев бивш юноша на Марица Станислав Маламов вкара за 3:1 с ефектно воле от границата на наказателното поле в 72-ата минута.

Две минути преди края Борислав Вакадинов вкара за крайното 3:2 от съмнително за засада положение.

Ботев Пловдив - Септември Симитли 3:2

0:1 Запро Динев 24, 1:1 Йоан Петров 56, 2:1 Иван Василев 62, 3:1 Станислав Маламов 73

БОТЕВ: Янко Георгиев (Милко Баданов), Иван Иванов, Виктор Генев (Маркиньос Педросо), Филип Филипов, Мите Цикарски, Славчо Шоколаров, Мишел Еспиноса (Димитър Пройчев), Мохамед Брахими, Кристиан Добрев (Фабио Бурбано), Станислав Маламов, Салиф Сисе (Иван Василев).