61

Битият рефер с шокиращо признание: Аз съм си виновен!

Битият рефер Умут Мелер е признал на излизане от терена, че самият той е бил виновен за нокаута, който получи от президента на Анкарагюджу Фарук Ходжа. Това твърдят турските медии, които дават съвсем различен аспект на снощния скандал на мача в Анкара.

Президентът на домакините Фарук Коджа удари в лицето Мелер и изрази възмущението си от начина, по който се раздаваше справедливост в тази среща, след което част от феновете се втурнаха на терена с желание да се изправят срещу официалните лица. Според полицаите, които се втурнали да спасяват съдията, той първо им благодарил за бързата намеса, а след това признал пред тях, че самият той е виновен за инцидента.

Засега не е ясно дали Мелер се е извинил за дългото удължаване на срещата или изгонването на двамата футболисти. Мачът бе с осем минути продължение и червен картон за всеки един от двата отбора, като защитникът на Ризеспор Емирхан Топчу получи червен картон в 95-ата минута, две минути преди изравняването.

Смята се, че реферът е получил фрактура на лицето, докато Коджа – за когото се твърди, че страда от сърдечни проблеми – е бил хоспитализиран като предпазна мярка, но по-късно беше арестуван.

Президентът на Анкарагюджю имаше високо кръвно 190, но след това бе арестуван заедно с още шестима участници в инцидента.