64

Безобразно слаб "Ботев" падна и от "Локо" (Сф)! Отново проехтя "Всички вън"!

Безобразно слаб Ботев (Пловдив) инкасира трета поредна домакинска загуба, след като падна с 0:2 от Локо (Сф). Така канарчетата останаха без победа и отбелязан гол, откакто се завърнаха на основно реконструирания стадион "Христо Ботев". Пред чувствително по-малко зрители в сравнение с мачовете срещу "Левски" и Лудогорец, възпитаниците на стегналият вече багажа си Бруно Балтазар поднесоха много срамна трибуните и оттам отново проехтя "Всички вън".

Попадение на Локомотив в осмата минута бе отменено за нарушение срещу Аргилашки в малкия пеналт. Наложи се реферът Кузев да гледа монитора.

Греда за Ботев в 13-ата минута. Красиан Колев от пряк свободен удар прати топката в напречната греда.

В 44-ата минута Виктор Генев не успя да изчисти топката и Карлос Франса реализира останал очи в очи с вратаря Аргилашки.

В 56-ата минута "Ботев" пропусна две положения да изравни. Първо вратарят Бубакар Гайе спаси удар отблизо на Бароан. След ъгловия удар Бароан излезе на стрелкова позиция, но не успя да вкара.

В 64-ата минута шансът спаси гостите, след като удар на Красиан Колев се отби в гредата.

"Ботев" пропусна още един шанс да изравни. Мартин Секулич стреля от 10 метра, но Гайе изби в корнер, след който не последва опасност.

ГОООЛ! в 74-ата минута Самюел Супрайен не успя да пресече добре подаване в наказателното поле и Станислав Костов връхлетя върху топката, като шутира, но централният защитник блокира първоначалния опит. При добавката обаче нападателят не сбърка и вкара топата във вратата на Ботев.

Ботев Пловдив - Локомлтив София 0:1

БОТЕВ: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 5. Красиан Колев, 9. Мартин Секулич, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето‘о, 17. Николай Минков, 18. Самуел Супрайен, 20. Антонио Калдерон, 24. Джаспър Ван Хертъм;

ЛОКОМОТИВ: 1. Бубакар Гайе, 13. Селсо Рапосо, 89. Матеус Роча, 33. Алан Карлос, 12. Бруно Франко, 26. Красимир Милошев, 44. Божидар Кацаров, 70. Димо Бакалов, 39. Антонио Вутов, 5. Дейвид Малембана, 11. Карлос Франса

Съдия: Петър Кузев