Безличен национал стигна само до 1:1 с Ирландия

Националният ни отбор по футбол стигна само до 1:1 в домакинския си мач срещу Ирландия от турнира Лига на Нациите. Миг гениалност на Тодор Неделев в 56-ата минута намепи непокрит в пеналта Божидар Краев и той откри. В 3-ата минута на добавеното време Шейн Дъфи с глава изравни.

Селекционерът Георги Дерменджиев пусна като титуляри звездата на Ботев Неделев и доскорошният му съотборник в Коматево Кристиан Димитров, който сега е в Хайдук. На смяна влезе Бирсент Карагарен от Локомотив, а капитанът на черно-белите Димитър Илиев, който се намира в отлична форма, изненадващо остана резерва и въобще не се появи на терена.

След две минути игра Страхил Попов центрира в наказателното поле, където Галин Иванов успя да нанесе удар с глава, но Рандолф улови топката, която излизаше аут. Гостите отговориха с едно опасно центриране, което Георгиев боксира и далечен удар на Хърихейн, който мина встрани от вратата. В 9-ата минута Занев стреля с глава след центриране от фаул, но право в ръцете на вратаря.

Пет по-късно гостите пропуснаха отличен шанс да поведат в резултата. Кристиян Димитров подари топката на Аарън Конъли. Ирландецът стреля с десния крак от малък ъгъл, но в аут. В 21-ата минута Тодор Неделев отправи изключително неточен шут извън наказателното поле.

Именно звездата на Ботев Пд беше най-близо до гола от българите пред първото полувреме. В 29-ата минута той получи отличен извеждащ пас от Антон Недялков, овладя топката на гърди и се опита да прехвърли вратаря на гостите, но без особен успех.

В 36-ата пък Неделев се опита да изведе Галин Иванов сам срещу вратаря, Рандолф обаче пръв стигна до топката. Първоначално остана съмнение, че ирландецът е играл с ръце извън наказателното поле, но на повторението се видя - нарушение няма. В края на полувремето  О Доуда получи топката в наказателното поле, но миг преди да нанесе удар от точката за изпълнение на дузпа загуби равновесие и стреля в аут.

Още на старта на втората част. Галин Иванов стреля от границата на наказателното поле, но по никакъв начин не затрудни Дарън Рандолф. В 50-ата минута удар на Неделев от фаул беше спасен от вратарят на ирландците. Секунди по-късно централните ни защитници - Занев и Димитров, допуснаха грешка, която позволи на Аарън Конъли да открадне топката и да стреля. Георги Георгиев обаче спаси.

В 56-ата минута България поведе в резултата. Тодор Неделев демонстрира прекрасен поглед и изведе Божидар Краев, който успя да преодолее Рандолф за 1:0.

В 63-ата минута Джон Игън и опита да изненада Георгиев с изстрел от далечно разстояние. Националният ни страж обаче спаси без проблеми. В 81-ата Неделев пусна отличен извеждащ пас към резервата Бирсент Карагарен. Футболистът на Локо Пд напредна и шутира по диагонала, но неточно.

В добавеното време на мача Шейн Дъфи успя да изравни. Защитникът се извиси над всички след центриране от ъглов удар и с глава насочи топката неспасяемо към вратата на Георгиев.

БЪЛГАРИЯ - ИРЛАНДИЯ 1:1
1:0 Краев (56)
1:1 Дъфи (90+3)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БЪЛГАРИЯ: Георги Георгиев, Страхил Попов, Петър Занев, Кристиян Димитров, Антон Недялков, Кристиян Малинов, Георги Костадинов, Галин Иванов, Божидар Краев, Тодор Неделев, Спас Делев

ИРЛАНДИЯ: Дарън Ранфолд, Енда Стивънс, Шейн Дъфи, Джон Игън, Мат Дохърти, Джеймс МакКарти, Адам Айда, Джеф Хендрик, Конър Хърихейн, Калъм О Дауда, Аарън Конъли