Безидеен Ботев падна с 2:0 във Варна

Черно море удари Ботев с 2:0 мач от 2 кръг на Първа лига. Пловдивчани бяха тотално надиграна, като отправиха първия си опасен удар в 54-ата минута.

Съдията Железов отсъди нарушение на Филипов срещу Родриго Енрике в 9-ата минута. Фаулът се изпълни от границата на наказателното поле, крайно неточно.

Пабло Гарсия проби отляво в 27-ата минута, намери Родриго Енрике, който пред погледа на Цикарски първоначално се засуети, но все пак си нагласи топката и стреля, вкарвайки за 1:0!

На полувремето рожденикът Филип Филипов бе заменен от Станислав Работов.

Току намери Атанас Илиев с подаване в наказателното поле, нападателят на Ботев стреля, но вратарят на Черно море се намеси в първата опасност за гостите в 54-ата минута на мача.

Живко Атанасов удвои аванса на домакините в 78-ата минута. Черноморци си продадоха необезпокоявано 3-4 паса в пеналта и Живко Атанасов вкара с точен удар в далечния на Аргилашки ъгъл.

Черно море - Ботев 2:0

1:0 Родриго 27, 2:0 Живко Атанасов 78

ЧЕРНО МОРЕ: Георги Георгиев, Виктор Попов, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Мартин Дичев, Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Стефан Велев, Родриго Енрике, Фейсал Касми, Леандро Андраде;

БОТЕВ: Георги Аргилашки, Виктор Генев, Дилан Мертенс, Маркиньос, Атанас Илиев, Емануел Току, Николай Минков, Самюел Супрайен, Реда Рабей, Мите Цикарски, Филип Филипов;