Бетонът на Ботев не издържа: Лудогорец нанесе трета поредна загуба на канарите ВИДЕО

Лудогорец нанесе трета поредна загуба на Ботев в последния мач от редовни сезон на А група. Без много да се напрягат делиорманци удариха жълто-черните с 2:0 и са само на три точки от спечелването на десетата поредна шампионска титла. Двата гола на Вандерсон счупиха бетона на домакините, които се бранеха сърцато но не успяха да застрашат нито веднъж вратата на гостите. Канарчетата трябва да благодарят на Етър и Славия, които се самоубиха в предишния кръг и така им гарантираха място в елита за следващото първенство.

В началните минути на двубоя двата тима създадоха по едно по-опасно положение пред вратата на съперника, но така и не успяха да стигнат до попадение. Лека-полека Лудогорец натисна домакините и опита да застраши Георги Аргилашки, но ударите на "орлите" минаха покрай вратата на "канарчетата". Ботев отвърна с удар на Маркиньос от далечно разстояние, който обаче не затрудни Кахлина.
В 31-ата минута домакините бяха много близо до първо попадение. Емануел Току бе изведен на добра позиция в наказателното поле на Лудогорец и стреля от движение, но покрай левия страничен стълб.  Секунди по-късно Текпетей опита да изненада Аргилашки с изстрел от разстояние, но стражът на домакините улови.

В началото на второто полувреме двубоят бе прекъснат за няколо минути, след като феновете на Ботев Пловдив запалиха десетки факли, които принудиха главния съдия да спре срещата, за да може димът да се разнесе и мачът да продължи. В 47-ата минута Кевин Янсон опита удар от далечно разстояние след изпълнение на фаул, но Кахлина улови.

Секунди по-късно Реда Рабей стреля към вратата на шампионите, но покрай левия страничен стълб. Лудогорец бе близо до първо попадение в 52-ата минута. Вандерсон навлезе в наказателното поле на домакините, но ударът му срещна тяло на защитник и излезе в корнер.

В средата на второто полувреме гостите поведоха в резултата. Елвис Ману намери Вандерсон на границата на наказателното поле, бразилецът навлезе в пеналта, финтира бранител на Ботев и с точен удар по земя направи резултата 1:0.

Малко преди края на редовното време "орлите" вкараха втори гол. Негов автор отново стана Вандерсон. Елвис Ману навлезе в наказателното поле на Ботев и подаде към Икоко, който стреля, но ударът му бе отразен от Георги Аргилашки. Топката обаче попадна на крака на Вандерсон, който не сгреши и се разписа за 2:0.

Taка Лудогорец събра 64 точки на върха - на 12 пред втория Локо (Пловдив) и само една победа ги дели от официалното им коронясване на шампион за десети пореден път. Ботев пък остана десети с 24 точки.

КРАЙ НА МАЧА

82 - ГООООЛ!!! Вандерсон удвоява с удар от упор при поредното заспиване на жълто-черната защита.
76 - Параболичен шут от фаул на Десподов, топката минава встрани от вратата.
75 - Двойна смяна в Ботев. Влизат Салиф Сисе и Славчо Шоколаров, излизат Току и Чернев.
66 - ГОООЛ за Лудогорец! Шампионите излизат напред в резултата след прекрасен гол на Вандерсон. Бразилецът получи на границата на наказателното поле, пое топката успоредно на голлинията и след като никой в „жълто-черно” не успя да му отнеме коженото кълбо, Вандерсон стреля силно в долния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

49 - Емануел Току намира Рабей пред наказателното поле на Лудогорец, последният стреля фалцово, но встрани от вратата.

48 - Удар на Янсон от фал, Кахлина лови без проблеми
47 - Двубоят е прекъснат за няколко минути заради запалените мощни димки от страна на феновете на Ботев Пловдив.
46 - НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ
КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

42 - Жълт картон за Марио Младеновски.
35 - Добра възможност за ботев. Емануел Току пробва изненадващ удар в близкия ъгъл на вратата на Кахлина, но топката минава покрай вратата.
21 - Първи точен удар във вратата на Кахлина. Маркиньос стреля от средна дистанция, но вратарят на Лудогорец лови с лекота.