61

Берое отмъква национал от Ботев

Берое е напът да отмъкне един от най-големите таланти, които е произвела академията на клуба пред последните няколко години. Става въпрос за централния защитник Атанас Чернев, който е несменяем титуляр в младежкия национален отбор. Въпреки това снажният бранител има много малко игрово време за представителния тим.

Чернев очевидно не попада и в плановете на наставника Азрудин Валентич за новото първенство. От това искат да се възползват заралии, които се нуждаят спешно от нови попълнения, тъй като нямат състав седмица преди старта на новия шампионат. Наставникът на "зелените" Петър Хубчев не разполага дори с 16 професионални футболисти с договори.

Разговорите между Берое и Ботев (Пловдив) за Чернев са в напреднала фаза и се очаква най-късно до началото на следващата седмица да има развитие.

Междувременно дублиращите отбори на Ботев и Лудогорец завършиха наравно 1:1 в контролна среща. Спарингът се игра на стадиона в пловдивското село Оризари.

Двата тима направиха интересен за наблюдаване сблъсък. "Канарчетата" изпуснаха дузпа в 10-ата минута, след като направилият добър мач Монир Ал Бадарин стреля от бялата точка, но вратарят отрази удара му.

В края на първата част разградчани откриха резултата с удар от средна дистанция на Цветослав Петров. Второто полувреме стартира с натиск на "жълто-черните" и в 55-ата минута Юсеин Касов изравни след асистенция на Лъчезар Балтанов.

В минутите до края и двата тима имаха положения за гол, но до нов такъв не се стигна.