102

Берое даде силен тласък на Хебър към Б група

Берое си върна по възможно най-болезнения начин на Хебър за загубата от "гробарите" в Пазарджик преди година с 3:1, която прати тогава заралии на коварен бараж срещу Спортист(Своге).

В двубой от 33-ия кръг на efbet Лига гостите излъгаха пазарджиклии с 1:0 след попадение на Вини Трибуле дълбоко в добавеното време на срещата.

В деветата минута на продължинето на мача пък Ангел Бастунов от Хебър бе изгонен с директен червен картон след преразглеждане с ВАР и ще пропусне визитата на "зелените" в Благоевград след 4 дни.

Преди двубоя от Хебър наградиха Лазар Марин за изиграните от него 200 мача в елита на България.

През първата част двубоят не предложи много чисти положения. Двата отбора залагаха на сигурното, а нарушенията бяха чести.

Предпазливостта продължи да властва на стадиона в Пазарджик, като точни удари все още нямаше до 35 минута.

Тогава Федерико Санети видя празното пространство и реши все пак да опита късмета си от далечно разстояне, но ударът му с десния крак профуча покрай лявата греда на Дебърлиев. Три минути по-късно Богомил Божуркин пробва центриране от фланга, а Георги Каракашев шутира от трудна позиция, но бе безкрайно неточен.

В добавеното време на първата част Божидар Пенчев опита директно удар от пряк свободен удар, но Ачинели не бе изненадан.

Втората част бе доста по-жива и интересна.

В 58-а минута Архан Исуф центрира чудесно от десния фланг, а Георги Каракашев стреля с глава от трудна позиция, но кълбото профуча на сантиметри от целта. Десетина минути след това Ангел Бастунов направи добър индивидуален рейд и реши да завършва сам от границата на наказателното поле, а опитът му бе точен, но не затрудно Ачинели, който улови.

В 78-а минута Уерик се завъртя бързо с топка в крака и с левия крак стреля в близкия ъгъл, но Петър Дебърлиев се справи и изби в корнер. Малко след това Уерик получи великолепна топка и навлезе в наказателното поле с топка в крака, след което направи залъгващо движение, преди да стреля с левия крак, но Дебърлиев блесна с чудесно спасяване.

В 87-а минута Политино достави добра топка за Стефан Гаврилов, а полузащитникът опита техничен удар, с който да преодолее Дебърлиев, но стражът на Хебър отново бе подготвен и успя да спаси.

В четвъртата минута на добавеното време Берое организира перфектна контраатака. Защитата на Хебър не бе подготвена и това позволи на Вини Трибуле да навлезе в пеналта и да простреля Петър Дебърлиев в близкия му ъгъл за 0:1.

До края на мача хебърци така и не можаха да излезнат от шока. В 9-а минута на добавеното време след преразглеждане с ВАР Ангел Бастунов бе изгонен с директен червен картон, след като атакува противников състезател, вдигайки крака опасно високо.

С тази победа играещият само за престиж Берое остава 11-и с 42 точки на сметката си, докато Хебър е 14-и с 30 пункта и два кръга преди края на шампионата докосва зоната за директно изпадане.

Хебър: 1.Петър Дебърлиев (вр) (к) - 13.Архан Исуф, 24.Лазар Марин, 43.Жоао Сеско, 3.Богомил Божуркин - 75.Жоан Н'зи - 11.Атанас Кабов, 99.Георги Каракашев, 10.Ангел Бастунов, 21.Божидар Пенчев - 29.Шейх Диаманка.

Берое: 23.Родриго Гарсия Ачинели (вр) - 14.Викторио Вълков, 18.Хуан Пабло Саломони, 4.Франко Рамос Минго (к) - 7.Федерико Санети, 19.Карлос Алгара, 20.Карлос Сегундо Пачаме, 15.Енцо Еспиноса - 11.Уерик Каетано, 91.Вини Трибуле - 9.Франсиско Сагардия.

Какво ще се случи с "Ботев" при Бруно Балтазар?