61

Бенфика на крачка от групите, всички резултати от Шампионската лига

Бенфика е с единия крак в груповата фаза на Шампионската лига след победа с 2:0 като гост на Динами (Киев) в плейофа. Заради войната с Русия украинците домакинстваха в Полша, но и силната подкрепа на местните не им помогна. Жилберто откри резултата в 9-ата минута (1:0), а Гонзало Рамош удвои в 37-ата (2:0).

В друга среща от плейофите Цървена звезда загуби с 2:3 като гост на Макаби Хайфа в двубой с два обрата в резултата.

Израелците откриха в 18-ата минута с попадение на Пиеро (1:0), но Пешич в 27-ата (1:1) и Канга в 40-ата (1:2) се разписаха за обрата до края на първата част. Домакините от Макаби успяха да изравнят в 51-ата минута с гол на Францди Пиеро (2:2).

Точно десет минути след това домакините също стигнаха до обрат и Тярон Чери се разписа за 3:2 с удар в долния ляв ъгъл. След попадението му головите опасности липсваха и домакините се поздравиха с успеха.

По-рано тази вечер Карабах (Азербайджан) завърши при 0:0 у дома с чешкия Виктория Пилзен и остави интригата за реванша.