Бенфика и Челси на финал в Лига Европа

Бенфика ще играе на финала в турнира на Лига Европа, след като победи с 3:1 у дома турския Фенербахче и с общ резултат от двата мача 3:2 стигна до мача за трофея в Амстердам на 15 май. Мачът бе изключително драматичен със спорни съдийски отсъждания, но все пак Бенфика бе но-добрият тим и заслужено ще спори за трофея. Гайтан откри за домакините в 9-та минута, каут даде надежда на гостите в 22-та от дузпа, като преди дузпата имаше съмнения за засада на играч от Фенербахче. Кардосо обаче матира фенерите с две попадения в 35-та и 66-та минута и прати Бенфика на финала на 15 май в Амстердам. Челси също се класира за финала, след като победи за втори път Базел в полуфиналите. Лондончани се наложиха с 3:1 в реванша на своя " Стамфорд Бридж" и с общ резултат 5:2 стигнаха до спора за трофея. Двата тима играха много открито и отбелязването на гол беше въпрос на време. Това се случи в самия край на полувремето.  Мохамед Салах беше изведен в наказателното поле с прецизен пас от Щокер и реализира във вратата на Петър Чех, давайки някакви надежди на Базел.  Челси върна гола още в петата минута след почивката. Първият удар на Франк Лампард беше спасен от Зомер, но след това при добавката Фернандо Торес  успя да прати топката в мрежата за 1:1. При идентична ситуация две минути по-късно Челси излезе напред. Торес прати топката към Моузес, в краката му се хвърли защитник на Базел, но нигериецът успя да отправи топката в мрежата.  Всичко за Базел в 59-ата минута, когато героят за "сините" от "Санкт Якоб Парк" Давид Луис /на снимката/ направи 3:1, пращайки топката в мрежата с невероятен фалцов удар от 25 метра.