Байерн разгроми Атлетико! Всички резултати от Шампионската лига

Байерн започна защитата на титлата си с разгромен успех срещу Атлетико Мадрид с 4:0. Героят от финала срещу Пари Сен Жермен Кингсли Коман вкара два гола, а по един добавиха Леон Горетцка и Корентен Толисо.

Шахтьор хвърли бомбата в група А на Шампионската лига, след като победи Реал с 3:2. Двубоят се игра на резервния стадион на Белия бален "Алфредо ди Стефано", заради ремонт на Сантяго Бернабеу.

Тете се разписа в 29-ата минута, а в 33-ата Рафаел Варан си отбеляза автогол. Соломон пък беше точен в 42-ата минута. След почивката Лука Модрич (54') и Винисиус Жуниор (59') върнаха надеждите на домакините. В добавеното време Федерико Валверде вкара топката в мрежата на Анатоли Трубин. Реферът първо Сърджан Йованович първо зачете гол, но след намесата на ВАР го отмени, заради засада.

Реал Мадрид - Шахтьор (Донецк) 2:3

0:1 Тете (29')
0:2 Варан (33' - автогол)
0:3 Соломон (42')
1:3 Модрич (54')
2:3 Винисиус (59')

Байерн - Атлетико Мадрид 4:0

1:0 Коман (28')