61

Байерн и Леверкузен направиха 2:2 в луд мач на Алианц Арена

Байерн (Мюнхен) и Байер (Леверкузен) завъртяха 2:2 на "Алианц Арена" в изключително атрактивен мач от 4-тия кръг на Бундеслигата.

Хари Кейн откри рано-рано за домакините още в 7-ата минута, но Алехандро Грималдо възстанови равенството в 24-тата минута. Леон Горетцка  пак даде аванс на баварците в 86-ата минута, но Есекиел Паласиос от дузпа в самия край на срещата отново изравни (90+4').

Драмата обаче не завърши с попадението на Паласиос. В осмата минута от добавеното време попадение на Дайо Упамекано с глава за домакините не бе зачетено заради засада.

Срещата определено предложи много атрактивно зрелище, като темпото бе изключително високо, а двата тима направиха куп пропуски. Така Байерн и Леверкузен загубиха първи точки от началото на сезона, като със сигурност ще останат на първите две места в класирането с по 10 пункта.