България живна, но Италия си взе своето с 2:0 ВИДЕО

Националният загуби с 0:2 от Италия и втория си мач от кваликациине за Мондиал 2022. Селекцията на Ясен Петров обаче изглеждаше значително по-добре, отколкото при поражението от Швейцария, но в крайна сметка не успя да стигне дори до почетен гол. Това бе и първа победа за четирикратния световен шампион на наш терен.

Своя принос за нея и словенският рефер Славко Винчич, който в много невралгичен момент отсъди несъществуваща дузпа, след което падна първия гол в отличния в този мач вратар Пламен Илиев. Нашите бяха на път да затворят първото полувреме при нулево равенство. Точно тогава Винчич реши да се наведе на Скуадрата като посочи бялата точка за театрално падане на Андреа Белоти при съприкоснование с Даниел Димов. Самият Белоти реализира дузпата с отмерен удар в долния десен ъгъл.

На почивката Ясен Петров замени Сисиньо с Бирсент Карагерен. Именно той бе в основата на много спорна ситуация в 56-ата минута. Карагерен получи топката от Делев в наказателното поле и опита да върне към средата на наказателното поле. Бранител на Италия се хвърли и останаха съмнения, че игра с ръка. Претенциите на играчите на Ясен Петров обаче не бяха уважени, а съдията даде знак играта да продължи.

В 72-ата минута Италия бе близо до втори гол. Белоти надбяга Антов и опита да прехвърли Пламен Илиев, но топката срещна гредата. Кълбото се върна при нападателя на Италия, който този път стреля над вратата.

"Адзурите" все пак стигнаха до второ попадение в 83-ата минута. Инсиние намери отлично Локатели в наказателното поле. Халфът отправи много техничен изстрел към далечния ъгъл на Илиев, който се разтегна максимално, но не успя да попречи на топката да влезе във вратата.

След попадението вярата в родните играчи, че е възможно да се избегне загубата изчезна. Това доведе до няколко положенея пред нашата врата, които бяха спасени с вещина и рефлекс от Пламен Илиев. Така срещата завърши при резултат 2:0 в полза на Италия.

България е с нулев актив след два изиграни двубоя и заема последното място в група "С". Италия пък записа втори успех и е начело с 6 точки.

България - Италия 0:2
0:1 Андреа Белоти (43-дузпа), 0:2 Мануел Локатели (83)

КРАЙ НА МАЧА

90 + 2 - Илиев спасява топовен шут на Чиро Имобиле.
87 - Пламен Илиев спаси трети гол във вратата ни, след като с крак изби топката при удар на излезлия сам срещу него Имобиле.
85 - Силен шут на Имобиле, Илиев лови.
82 - ГОООЛ! При многоходова комбинация в нашето поле Инсинье намери Мануел Локатели, който с прецизен диагонален шут покачи на 0:2.

72 - Андреа Белоти се откъсна зад гърба на защитата, след което Пламен Илиев закъсня с излизането си и нападателят го прехвърли, но топката срещна левия страничен стълб, а при добавката си италианецът стреля над вратата.
64 -  Гостите поискаха втора дузпа за нарушение срещу Андреа Белоти, но този път Славко Винчич не посочи бялата точка. В 70-ата минута "лъвовете" организираха добра атака, но Бирсент Карагарен избърза и центрирането му попадна право в ръцете на Джанлуиджи Донарума.
57 -  Спас Делев изведе Бирсент Карагарен в наказателното поле на Италия. Халф-бекът подаде по земя, след което топката срещна ръката на Стефано Сенси, но главният съдия Славко Винчич прецени, че не дузпа няма и посочи играта да продължи.
46 - Смяна в нашия отбор. Бирсент Карагарен влиза на мястото на Сисиньо.
НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ
43 - ГОЛ! Андреа Белоти с точен удар в долния десен ъгъл откри за Италия.

42 - Реферът отсъжда доста спорна дузпа за влизане на Димов срещу Белоти.
21 - Разбъркване в пеналта ни, но Антов изпревари Белоти.
20 - Спас Делев нахлу в пеналта, но пасът му не стигна до Гълъбинов.
9 - Опасна атака на Италия завърши с прострелно центриране, при което Белоти ритна Васил Божиков и реферът отсъди фаул в наша полза.
5 - След ъглов удар Ачерби стреля към вратата, но топката се отби в крака на дебютанта Петър Витанов.
4 - Първи удар в мача! Асен Гълъбинов стреля от удобна поизиция, но Донарума спаси.
1 - НАЧАЛО НА МАЧА

БЪЛГАРИЯ: Илиев, Сисиньо, Димов, Антов, Божиков, Цветанов, Костадинов, Чочев, Витанов, Делев, Гълъбинов

ИТАЛИЯ: Донарума, Флоренци, Бонучи, Ачерби, Спинацола, Барела, Сенси, Верати, Киеза, Белоти, Инсиние

Стадион: "Васил Левски", София

Съдия: Славко Винчич (Словения)