61

Астън Вила и Ливърпул с уникално шестголово шоу в последното гостуване на Клоп

Астън Вила и Ливърпул направиха страхотно шоу и стигнаха до 3:3 в среща от 37-ия кръг на Висшата лига. Това бе и последното гостуване на червените от града на Бийтълс под ръководството на Юрген Клоп, но те не успяха да го зарадват с победа.

Мърсисайдци водеха с 3:1 до 87-ата минута, но успяха да изравнят, а при малко повече късмет можеха да се поздравят и с победа.

Емилиано Мартинес си вкара автогол още във 2-ата минута, но много скоро Юри Тилеманс изравни. Коди Гакпо (23') и Джаръл Куанса (48') дадоха солиден аванс на Ливърпул. След направените от Юрген Клоп 4 смени наведнъж мърсисайдци изпуснаха инициатиата и Вила стигна до равенството с попадения на резервата Джон Дюран.

Ливърпул със сигурност ще завърши на третата позиция в класирането, като не може да бъде изместен от четвъртия, а именно днешния им съперник Астън Вила, който има 68 точки. Петият Тотнъм е с 63 и оставащи два мача - срещу Манчестър Сити и изпадналия Шефилд Юнайтед. За Вила остава мач с Кристъл Палас.