61

Арсенал увеличи преднината си на върха, Нюкасъл излезе втори след класика над Лестър

Ливърпул тръгна с 3:1 над Вила след паузата в Премиършип

Арсенал увеличи преднината си на върха във Висшата лига на седем точки с победа с 3:1 над Уест Хем след обрат в лондонското дерби. Букайо Сака и Габриел Мартинели обърнаха мача в рамките на пет минути през второто полувреме. Впоследствие Еди Нкетия се включи в отсъствието на Габриел Жезус и подпечата трите точки.

През първото полувреме Саид Бенрама от дузпа даде преднина на "чуковете", но футболистите на Дейвид Мойс остават само на точка над зоната на изпадащите на 16-о място.

Ливърпул победи с 3:1 Астън Вила като гост и по този начин прекъсна полета на бирмингамци, които спечелиха първите си два мача под ръководството на Унай Емери, заменил на поста клубната легенда на мърсисайдци Стивън Джерард. Мохамед Салах (5') и Вирджил ван Дайк (37') дадоха удобна преднина на Ливърпул, но големият брой пропуски, които за пореден път направи Дарвин Нунес, можеха да изиграят лоша шега на гостите. Оли Уоткинс (59') върна едно попадение, но талантът Стефан Бейчетич (81') узакони заслужената победа на Ливърпул с първия си гол в Премиър лийг. Така тимът на Юрген Клоп вече е на пет точки от четвъртото място.

Нюкасъл продължи с отличното си представяне този сезон като излезе на второ място във временното класиране на Премиър лийг убедителна победа с 3:0 Лестър като гост в двубой от 17-ия кръг. Крис Ууд (3'-д), Мигел Алмирон (7') и Жоелинтон (32') решиха всичко в полза на тима на Еди Хау още до почивката. За Нюкасъл това бе шеста поредна победа в първенството, а последната и единствена загуба на "свраките" през този сезон изобщо бе още в края на август, когато те отстъпиха на Ливърпул. Лестър също бе в добра форма преди паузата заради Световното, след като спечели 13 точки в последните си шест мача в първенството, но днес тимът на Брендън Роджърс бе далеч от този добър ритъм. Така Нюкасъл изпревари с точка шампиона Манчестър Сити, който в сряда гостува на Лийдс в последния мач от кръга.

Тотнъм навакса изоставане от 0:2, но взе само точка в лондонското дерби с Брентфорд. Мачът от 17-ия кръг на Висшата лига завърши 2:2. Така "шпорите" остават на четвърта позиция с 30 точки, колкото има и третия Нюкасъ, който обаче е с мач по-малко. Брентфорд е девети с 20 т.

Това бе първи мач от първенствотона на Англия след повече от месец пауза заради Световното първенство по футбол в Катар.