Аржентина издрапа от 0:2 до 2:2 срещу Германия

Германия и Аржентина спретнаха зрелищно 2:2 в контрола, играна на “Сигнал Идуна Парк” в Дортмунд. Головете за домакините вкараха Серж Гнабри в 15-ата минута и Кай Хавертц в 22-ата, но резервите  Лукас Аларио и Лукас Окампос донесоха равенството на южноамериканците след почивката.

Мачът бе повторение на драматичния финал на Мондиал 2014, спечелен от Бундестима. Оттогава съперниците се бяха срещали само веднъж - в приятелски двубой, в който надделяха “гаучосите”.

Днес отборите си размениха по едно полувреме. През първата част Германия изцяло доминираше и освен двата гола изпусна още няколко положения. Аржентинците се преобразиха след почивката и направените смени. В последните минути те бяха близо и до пълен обрат, но в крайна сметка равенството бе най-справедливият изход.