Ариен Робен с гол за Гронинген след 18 години

След 18 години и 4 чесеца Ариен Робен вкара гол за родния си клуб в Холандия. Това стана факт по време наконтролата между Гронинген и немския Арминия (1:1). Върналият се във футбола Робен дебютира още преди две седмици срещу Алмере Сити (1:1), но мачът с Арминия бе негов първи на родния стадион, който той сам е откривал като играч още през 2006 година.

На Робен му се получи както трябва в мача с Арминия. В 17-ата минута стреля извън пеналта в далечния ъгъл. Негов първи гол след възобновяването на кариерата му.

Германците изравниха след 5 минути, а Ариен бе сменен на почивката. "Това е момент, който чакам от десетилиетия. Гордея се, че играя на родния ми стадион", каза Робен след мача.

Робен е възпитаник на Гронинген. В първия си сезон за родния клуб го избират за играч номер 1, а през лятото на 2002-ра 18-годишният Ариен преминава в ПСВ Айндховен. След това бяха Челси, Реал, Байерн, приклрючване на кариерата и ръзобновяването и заради почти фалиралия Гронинген.