Арда на Белия препъна Локо на Лаута с 0:0

Локомотив (Пловдив) и Арда (Кърджали) извъртяха 0:0 в последната среща от 9-ия кръг на efbet Лига. Така тимът воден от Николай Киров-Белия спря серията от 3 победи на Локо у дома.

В началото на двубоя двата отбора излязоха на терена придружавани от деца в неравностойно положение.

Любопитна подробност - двата отбора се ръководят от треньорите, които спечелиха три от последни четири финала за купата на България - Николай Киров (2017) и Бруно Акрапович (2019 и 2020).

Шанс за Локо в 10-ата минута - пас на Салинас към Георги Минчев, но таранът не успя да уцели вратата.

Първи жълт картон в мача, получава го Парвиз Умарбаев в 23-ата минута.

Шанс за Арда - Милен Желев с удар от големия пеналт стреля опасно, но топката се отби от крака на Момчил Цветанов в корнер.

0:0 на полувреме.

Бруно Акрапович опитва да промени нещо в атака с двойна смяна в 58-ата минута. Излизат Умарбаев и Минчев, на тяхното място в игра Аралица и Илич.

Страхотен шанс за Арда. Леони получи топката сам срещу Луков от Ковачев, но ударът му бе лош и Луков изби с крак в корнер в 75-ата минута. Две по-късно Карагарен стреля опасно, но в ръцете на Караджов.

85 минута. Шанс за Аралица, който стреля с глава след центриране от корнер на Цветанов, но право в ръцете на Караджов.

Пропуск на Муслимович в 3-ата минута от продължението. Сам срещу Луков не успя да уцели топката и Ганев изчисти пред голлинията.

След последния сигнал Киров джентълменски поздрави всички играчи на Локо.

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ - АРДА КЪРДЖАЛИ 0:0

ЛОКО ПД: 71. Луков, 61. Алмейда, 25. Масоеро, 20. Петрович, 10. Умарбаев, 34. Витанов, 9. Карагарен, 7. Цветанов, 16. Салинас, 14. Илиев, 19. Минчев

АРДА: 12. Караджов, 4. Стоев, 24. Сулака, 5. Ганев, 25. Леони, 8. Желев, 80. Котев, 27. Мартинов, 10. Ковачев, 17. Коконов, 9. Делев
Стадион: "Локомотив"
Начало: 17:30 часа