Аплодират Бербо при 1:1 на ПАОК с Борусия Д

Отборът на ПАОК не успя да надвие Борусия (Дортмунд) в мач от Лига Европа, игран пред 25 000 гласовити зрители на стадион "Тумба" в Солун. Срещата завърши 1:1, като до 72-ата минута домакините водиха в резултата след попадение на Роберт Мак. Бившият капитан на България Димитър Бербатов започна като титуляр в отбора на "черно-белите" и игра за своите до 88-ата минута, когато бе заменен от младата надежда на гръцкия футбол Димитрис Пелкас. Бербо се понрави с добра игра и нестандартни решения и заслужено бе изпратен с аплодисменти от феновете на ПАОК. Цял мач за ПАОК записа бившето крило на Левски Гари Родригес, който същшо направи нелош мач.Мак откри в 34-ата минута, когато капитанът на ПАОК Александрос Циолис го изведе по дясното крило, словакът напредна и с мощен удар под гредата и през шпагат на бранител на Борусия намери мрежата - 1:0. Голът приличаше на знаменитото попадение на Емил Костадинов на Парк де Пренс през 1993 г. Борусия заслужено стигна до изравняване, след като почти през целия мач владееше инициативата. В 72-та минута Кастро изсипа една топка в пеналта фронтално на голлинията и хитрият Хофман успя да заблуди вратаря на ПАОК. Той не игра с кълбото, но измами Олсен, че ще го направи и в крайна сметка се стигна до гол - 1:1. Десет минути по-късно резервата Жайро можеше да се превърне в герой за домакините, но Вайденфелер успя да отбие шута му в корнер. В 88-ата минута бомба на бранителя на Борусия Парк Жоо-Хо се отклони в страничната греда.

Партизан на Валери Божинов и Иван Бандаловски надигра с 3:1 Аугсбург в гостуването си в Германия. Българският нападател влезе като смяна, но след това отново бе заменен тактически заради червен картон на негов съотборник. Защитникът пък не бе в групата на "гробарите". Базел надигра с 2:0 Лех (Познан), но Иван Иванов не игра за домакините. Шкендербю пък загуби с 0:2 от Локомотив (Москва), като и Венци Христов не игра за албанците. Благо Георгиев също не влезе в игра за своя Рубин при равенството 0:0 с Бордо.