61

Англия и Германия завъртяха 3:3 в трилър на Уембли! Резултати от Лига на конференциите

Англия и Германия направиха зрелищно 3:3 на "Уембли" в последния си мач от тазгодишното издание на Лигата на нациите. Двете големи сили играха само за честта си, след като “трите лъва” официално изпаднаха в долната дивизия след загубата от Италия, докато Бундестимът загуби шансове за първото място в група 3 на Лига "А" след поражението от Унгария. Домакините, които понесоха много основателни критики в последно време, играха по-добре през първата част, но две груби грешки на Хари Магуайър след почивката донесоха аванс от два гола на Бундестима. Първо капитанът на Манчестър Юнайтед направи дузпа, реализирана от Илкай Гюндоган в 52-рата минута. 1/4 час след това нова грешка на бранителя даде началото на контраатака на Германия, която завърши с брилянтен удар на Кай Хавертц. След това Англия отново играеше по-добре и стигна до пълен обрат след голове на Люк Шоу (71'), Мейсън Маунт (75') и Хари Кейн (83'-дузпа). Грешка на Ник Поуп обаче попречи на домакините да запазят преднината си и Кай Хавертц изравни три минути преди края с втория си гол. Така Англия завърши групата без победа и с актив от само три точки. Германия също не оправда очакванията и финишира със седем точки и една победа.

Резултатите и голмайсторите в Лигата на нациите от 26 септември (понеделник):

Лига А
Група 3
Англия – Германия 3:3
0:1 Илкай Гюндоган (52-дузпа), 0:2 Кай Хавертц (67), 1:2 Люк Шоу (72), 2:2 Мейсън Маунт (75), 3:2 Хари Кейн (83-дузпа), 3:3 Кай Хавертц (90)

Англия: 1 Поуп, 2 Джеймс, 3 Шоу, 4 Стоунс, 5 Дайър, 6 Магуайър, 7 Райс, 8 Белингам, 9 Кейн, 10 Стърлинг, 11 Фоудън
Селекционер: Гарет Саутгейт

Германия: 22 Тер Стеген, 3 Раум, 5 Керер, 6 Кимих, 7 Хаверц, 14 Мусиала, 15 Зюле, 18 Хофман, 19 Сане, 21 Гюндоган, 23 Шлотербек
Селекционер: Ханзи Флик

Унгария – Италия 0:2
0:1 Джакомо Распадори (27), 0:2 Федерико ди Марко (52)

Лига B
Група 3
Черна гора – Финландия 0:2
0:1 Оливер Антман (47), 0:2 Бенджамин Келман (53)

Румъния – Босна и Херцеговина 4:1
1:0 Денис Ман (38), 2:0 Джордже Пушкаш (73), 2:1 Един Джеко (77), 3:1 Андрей Рациу (79), 4:1 Джордже Пушкаш (86)

Лига C
Група 4
Гибралтар – Грузия 1:2
0:1 Хвича Кварацхелия (19-дузпа), 0:2 Гиорги Цитайшвили (48), 1:2 Луи Анеслей (78)

Северна Македония – БЪЛГАРИЯ 0:1
0:1 Кирил Десподов (50)

Лига D
Група 2
Сан Марино - Естония 0:4
0:1 Анри Ание (38), 0:2 Тайо Тенисте (56), 0:3 Рауно Сапинен (66), 0:4 Анри Ание (80)