Ален Ожболт класира Локо срещу Страсбург

Черно-белите в третия кръг след загуба с 1:3 реванша в Търнава

Локомотив Пловдив се класира за третия предварителен кръг на Лига Европа, след като елиминира Спартак Търнава благодарение на гол на чужд терен. Черно-белите загубиха реванша в Словакия с 1:3, но ще играят срещу Страсбург благодарение на чистата победа на Лаута с 2:0 и златното попадение на Ален Ожболт на стадион Антон Малатински.
Френският тим стигна до ІІІ кръг, след като преодоля Макаби.

Филип Дангубич (15) изведе домакините напред в резултата, а Боган Митреа (52) бе точен от дузпа. Рафаел Таварес (71) вкара третия гол във вратата на Локомотив. Ален Ожболт (74) вкара скъпоченното попадение за пловдивчани. В 35-ата минута Захуменски остави Спартак с човек по-малко.

Локомотив Пд започна отлично и изненада домакините с две скоростни атаки още в първите минути.  Защитата на Спартак обаче се справи с общи усилия. Веднъж и вратарят Русов бе затруднен след коварно центриране от корнер.

Постепенно словаците се отърсиха от напрежението и пренесоха играта в половината на съперника, но българският тим действаше стабилно в защита и не допусна опасности пред Мартин Луков.

Спартак поведе обаче още с първото голово положение. В 16-ата минута Карагерен бе надигран отдясно от Ловат, чието центриране бе засечено майсторски с глава от Дангубич за 1:0.

Усетили че десният фланг на Локомотив не работи добре, домакините насочиха почти всички атаки през тази зона и в 24-ата минута можеха да стигнат до второ попадение. Огледална комбинация Ловат - Дангубич този път завърши с удар в ръцете на вратаря Луков.

В 34-ата минута домакините останаха с 10 души, след като бе изгонен Тимотей Захуменски. Той събори отскъсващия се Ален Ожболт, който използва неразбирателство между Захуменски и Иван Месик.

Макар и с човек по-малко Спартак беше близо до втори гол минута преди почивката. Коварен шут на Халилович отдалеч бе избит с мъка от Мартин Луков.

Второто полувреме започна с груб фаул на Стивън Езе срещу Таварес и реферът не се поколеба да му покаже жълт картон.

В следващите минути само късметът спаси домакините от изравняване. Най-напред Ален Ожболт не успя да завърши подаване на Димитър Илиев, а след това Малембана и Аралица отблизо стреляха над вратата.

В 51-ата минута реферът даде дузпа за Спартак, след като Малембана задържа Митреа в наказателното поле. Богдан Митреа от бялата точка не остави шансове за Луков - 2:0.

Вторият гол окрили словаците и на два пъти се наложи Луков да спасява удари на Халилович, веднъж и гредата му помогна.

Треньорът Бруно Акрапович реагира и пусна в игра Парвиз Умарбаев, който веднага раздвижи играта на Локомотив. Именно негово центриране от фаул в 61-ата минута намери Димитър Илиев, но ударът му с глава мина покрай вратата.

Ален Ожболт направи непростим пропуск в 68-ата минута, когато от 5 метра не уцели вратата.

Локомотив и неговите фенове бяха попарени с трети гол в 70-ата минута. Вкара го Таварес, засичайк от въздуха центриране от фаул.

Почти веднага на терена влезе ветеранът Георги Илиев. И резултатът не закъсня - Карагерен проби отдясно и центрира към Ожболт, който без забавяне я прати в мрежата.

Треньорът Рикардо Шеу реагира като ужилен и пусна наведнъж две от резервите - Келемен и Якубек.

В последните минути пред вратата на Локомотив вреше и кипеше. Българите с много желание, борба и нарушения задържаха резултата и заслужено се радваха след последния съдийски сигнал.

КРАЙ НА МАЧА!

90 + 5 - Голямо меле пред Луков, черно-белите се справиха.
90 +3 - Жълти картони за Густаво и Георги Илиев.

90 - 4 минути добавено време.
89 - Уирис Густаво влиза вместо Ален Ожболт.
82 - Две смени в Спартак. Влязоха Марко Келемен и Якубек вместо Халилович и Дангубич.
74 - ГОООЛ! Ален Ожболт с глава бележи за Локомотив! Карагарен проби отлично и намери непокрития Ожболт, който прати топката в мрежата на домакините.

73 - Георги Илиев смени Аралица, а Ван Кесел влезе за Спартак вместо Собчик.
71 - ГОЛ! Тавареш покачва на 3:0 за Спартак, след като засече центриране от фаул на Ловат.

68 - Уникален пропуск на Ожболт, който бе намерен от Карагарен на 3 метра от вратата, но би в аут.
63 - Русов спаси удар на Карагарен.
61 - Жълт картон за Ловат. След центрирането от фаул на Умарбаев Димитър Илиев стреля покрай десния дирек на Русов.
57 - Смяна в Локомотив. Парвиз Умарбаев влиза вместо Петър Витанов.

56 - Тешия удря гредата зад Луков.

55 - Две спасявания на Мартин Луков.
52 - ГОЛ! Богдан Митреа от дузпа покачва на 2:0. Реферът Ламбрехтс посочи бялата точка, след като Давид Малембана задържа Митреа в пеналта. Малембана получи и жълт картон.

50 - Аралица с глава от близо пропусна да изравни.
47 - Златен шанс за Локо. Удар на Ожболт от 5 метра е избит в корнер.
46- Жълт картон за Стивън Езе.
НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

45 + 2 - КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45 - Жълт картон за Халилович.
44 - Мартин Луков спаси силен шут на Тавареш.
35 - Червен картон за Тимотей Захоменски, който задържа откъсващият се сам срещу вратаря Ален Ожболт.

24 - Ново опасно центриране на Ловат намери Дангубич непокрит в пеналта, но този път Луко улови удара с глава.
16 - ГОЛ! Филип Дангубич откри за Спартак. Ловат върза Карагарен и след центрирането му оставеният непокрит в пеналта Дангубич с глава прати топката в мрежата зад Мартин Луков.

3 - Мелле в пеналта на домакините, но в крайна сметка вратарят Русов улови топката.
2 - Шанс за Локо! Карагарен центрира остро от фаул, Ожболт отклони с глава, но вратарят Русов спаси.
1 - НАЧАЛО НА МАЧА

СПАРТАК Т (4-3-3): 31. Русов, 3. Митреа, 44. Захуменски, 29. Месик, 36. Ловат, 12. Тешия, 27. Халилович, 10. Дангубич. 20. Диого, 33. Таварес, 24. Собчук
Старши треньор: Р. Шеу

ЛОКО ПД (4-4-2): 71. Луков, 50. Томашевич, 5. Малембана, 6. Езе, 9. Карагарен, 34. Витанов, 20. Петрович, 7. Цветанов, 12. Ожболт, 14. Илиев, 77. Аралица
Старши треньор: Б. Акрапович

СЪДИЯ: Ерик Ламбрехтс (Белгия)
СТАДИОН: "Антон Малатински, Търнава