64

80 минути страх и два гола за 120 секунди за хикса в дербито на Пловдив

Ботев (Пловдив) и Локомотив (Пловдив) завършиха 1:1 в поредното градско дерби. След предпазлива игра на двата отбора, Антоан Бароан вкара за "жълто-черните" в 81-ата минута. 120 секунди по-късно Джаспър ван Хертъм си отбеляза автогол, засичайки центриране отдясно на Каракашев.

Преди дербито бе почетен железният бранител на Марица и Ботев Запрян Раков

В 30-ата секунда Димитър Илиев отправи първия удар към вратата на Ботев. Той бе от сериозна дистанция и излезе аут.

Матеус получи пас в пеналта от Димитър Илиев в 28-ата минута, обърна се и с левия крак отправи страховит удар с левия крак, пратил топката на сантиметри покрай сглобката на вратата, пазена от Аргилашки. Припомняме, че от октомври отборът на Ботев не е получавал гол в домакински мач.

След половин час игра футболистите на Ботев притежават топката в 67 процента от времето, но ударите са 0:3 за "черно-белите".

33-ата минута, пропуск на Сорга. Аргилашки изпусна топката след центриране, тя попадна в Димитър Илиев, който пробва да си изпроси дузпа. Топката попадна в Сорга. Латвийският нападател не уцели празната врата от 10-ина метра. 60 секунди по-късно смут в защитата на Ботев след рисков пас на Бароан принуди Аргилашки да спаси за пореден път мрежата си от посещение на топката.

В продължението на първата част Хоркаш получи контузия след сблъсък с Уме Емануел, реферът Железов не свири нищо и обстановката се нажежи, но в крайна сметка полувремето завърши 0:0.

Удар на Ннади в 59-ата минута бе отразен от Хоркаш, след което реферът Железов маркира засада нанападателя. Така в първите 15 минути на второто полувреме нямаа отправен удар към нито една от вратите.

След половин час игра смяна в Ботев Мартин Секулич влиза на мястото на Красиан Колев.

Ерик Сорга с глава прати топката на сантиметри над напречната греда след центриране от корнер в 66-ата минута.

67 минута смяна в Локомотив - вместо Джовани влиза Георги Каракашев.

Страхотна контра за Ботев в 81-ата минута довежда резултата до 1:0. Емануел технично премина през противник и подаде надясно към Мертенс. Холандецът елегантно с десен външен изведе Бароан на празна врата за 1:0. Интересно защо Хоркаш бе излязъл извън наказателното поле.

Само 120 секунди по-късно паритетът в резултата бе възстановен. Димитър Илиев изведе Каракашев отдясно, който пробва пас към Сорга. Един от най-слабите играчи на Ботев  този сезон Джаспър ван Хертъм показа колко е неориентиран и заби топката в мрежата си за 1:1.

Ботев Пловдив - Локомотив Пловдив 1:1

1:0 Антоан Бароан 81, 1:1 Джаспър ван Хертъм 83-автогол

Ботев Пд: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев – К, 5. Красиан Колев,  6. Дилан Мартенс, 11. Антоан Бароан, 17. Николай Минков, 21. Точукву Ннади, 24. Джаспър ван Хертъм, 31. Уме Емануел, 44. Роберто Пунчец

Резерви: 99. Стефан Смъркалев, 2. Рой Херман, 9. Мартин Секулич, 18. Самюел Супрайен, 19. Абдулайе Траоре, 20. Антонио Калдерон, 25. Станислав Работов, 27. Атанас Чернев

Локомотив Пд: 23. Динко Хоркаш, 5. Тодор Павлов, 20. Милош Петрович, 4. Мартин Паскалев, 34. Петър Витанов, 15. Пиел Зебли, 7. Бабакр Дион, 13. Матеус Силва, 10. Джовани Маркес, 14. Димитър Илиев – К, 9. Ерик Сорга

Резерви: 1. Илко Пиргов, 33. Георги Каракашев, 19. Денислав Александров, 99. Джовани Трупе, 25. Иван Михайлов, 6. Христо Иванов, 11. Ивайло Димитров, 91. Петър Андреев, 21. Аксел Велев