102

3:1! Хебър унищожи Миньор насред Перник и е лидер на Втора лига

Хебър оглави отново класирането на Втора ПФЛ след бой по Миньор(Перник) като гост. Пазарджиклии спечелиха с 3:1 дербито на 21-вия кръг и поднесоха най-приятния подарък на треньора си Николай Митов, по повод днешния Никулден. Точни за третата поредна победа на "зелените" от Пазарджик бяха Жак Пехливанов, Георги Търтов и Живко Петков. За домакините, които записаха едва второто си поражение от началото на сезона се разписа Емил Ценов. Перничани са и с най-добрата защита, допуснала преди срещата едва 12 гола.

Срещата започна без сериозни опасности пред двете врати. В 7-та минута Християн Казаков центрира от свободен удар, но футболистите на "чуковете" се разминаха с топката и тя излезе в аут. Три минути по-късно домакините организираха нова добра атака. Ивайло Иванов подаде към свой съотборник, но Цветелин Тонев се намеси и изчисти в корнер.

В 12-та минута Ивайло Димитров се измъкна от отбраната на Хебър и стигна почти до вратата на "зелените", но с всеобщи усилия защитниците се справиха.

В 16-та минута Божидар Васев отправи нисък удар от фаул, който отиде право в стената. Хебър отвърна в 22-ата минута, когато Евгени Игнатов стреля от отлична позиция, но топката попадна право във вратаря домакините.

В 38-ата минута Петър Дебърлиев се намеси брилянтно, отразявайки плътния шут на Добромир Бонев. Секунди по-късно последва и удар с глава на Ивайло Димитров извън очертанията на 7-метровата рамка.

В 42-та минута "чуковете" откриха резултат след удар на извън наказателното поле на Емил Ценов.

Радостта на Миньор обаче трая само две минути. Хебър стигна до изравнителен гол в 43-та, когато шут на Жак Пехливанов се отклони в крак на пернишки бранител и топката стана неспасяема за стражът Алекс Георгиев.

Хебър реши всичко в своя полза след почивката.

В 62-ата минута Георги Търтов стреля директно от пряк свободен удар, а топката мина между краката на Алекс Георгиев и влетя в мрежата му за 1:2.

Точка на спора сложи Живко Петков, който в минута 87-та минута отбеляза с глава след перфектно центриране на Емануил Манев.

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 98. Георги Търтов, 11. Цветелин Тонев(к)(85-Мартин Вълчинов), 24. Томислав Папазов, 18. Радослав Терзиев, 3. Александър Бастунов(74-Георги Каракашев), 20. Жак Пехливанов, 8. Евгени Игнатов(85-Ивайло Тодоров), 12. Емануил Манев, 39. Ивайло Михайлов(53-Oктай Хамдиев), 9. Живко Петков