2:0 - Локо продължава да мечтае за трети кръг в Лига Европа

Локомотив (Пловдив) победи Спартак (Търнава) с 2:0 в среща от втория квалификационен кръг на Лига Европа и продължава да мечтае за класиане напред. "Смърфовете" се включиха последни от българските участници в тазгодишното издание на Лига Европа.  Димитър Илиев вкара дузпата, отсъдена за нарушение срещу Цветанов в 39-ата минута. Димитър Илиев вкара и втора дузпа в 61-ата минута, отново отсъдена за нарушение срещу Цветанов.

Най-интересноото по минути:

3 - Мартин Луков е много внимателен и улови центрирана опасно топка от фаул.

5 - Домакините са по-активни през първите минути. "Железничарите" залагат повече на атаки по левия фланг.

8 - Тавареш стреля отблизо с глава. Топката мина на сантиметри над вратата на Луков. Пропуск за Спартак.

13 - Русов спаси с плонж удар на Аралица от далече.

20 - Грандиозен пропуска на гостите. Джино ван Кесел беше изведен сам, но техничният му удар изпрати топката в аут близо до дясната греда на вратата на Луков.

23- Стивън Езе успя да блокира далечен удар от воел на гостите. Серия от корнери за Спартак.

29 - Домакините натискат здраво, а гостите вече започнаха да лежат по тревата контузени.

33 - Словашкият отбор играе по-грамотно и въпреки, че се брани създава по-големи опасности.

34 - Русов спаси със зрелищен плонж далечен техничен удар на Димитър Илиев.

39 - Дузпа за Локомотив за нарушение на Месих срещу Момчил Цветанов на границата на наказателноото поле.

39 - ГООООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ!! - 1:0 Димитър Илиев вкарва без проблеми в десния ъгъл на вратаря.

41 - Ожболт беше изведен отляво под малък ъгъл, но стреля високо над вратата.

45 - Полувреме - 1:0!

45 - Без промени в двата състава на почивката.

49 - Пореден далечен шут на Димитър Илиев. Русов изпусна топката, но успя да коригира грешката си.

51 - Страхотен пропуск на Стивън Езе, който стреля с глава след центриране от фаул. Топката беше забита в земята и мина над вратата на гостите.

53 - Анте Аралица спря топката на гърди след дълъг пас на Умарбаев. Между трима пробва давкара, но не уцели вратата.

54 - Иван Месик спъна грубо Аралица при контра на пловдивчани. Жълт картон.

58 - Картон за Стивън Езе за глупав фаул.

60 - Дузпа за Локомотив. Момчил Цветанов се измъкна след пас на Димитър Илиев и умно забави темпото, за да бъде препънат от връхлитащия Оршула.

61 - ГООООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ!! - 2:0 Димитър Илиев вкарва без проблеми в левияия ъгъл на вратаря.  Русов остана препариран на голлинията.

69 - Прекрасна проява на Езе. Нигериецът се извиси над всички и изчисти след центриране от фаул. Филип Дангубич отстъпи мястото си на Марко Келемен.

77 - Националът на Мозамбик Малембана влиза на мястото на Карагарен.

79 - Георги Илиев влиза на мястото на Ален Ожболт.