1:3, Лудогорец изненада Хебър в Пазарджик

Дубълът на Лудогорец удари като гост с 3:1 Хебър в Пазарджик, в мач от 26-тия кръг на Втора ПФЛ, игран на стадион "Георги Бенковски" при закрити врати. Точни за гостите бяха Бранимир Костадинов, Цветослав Петров от дузпа и Владислав Найденов. Почетния гол за Хебър заби Тодор Чаворски.

Още в 8-та минута Евгени Игнатов затрудни с хубав шут от границата на пеналта вратарят на "гората" Владимир Русанов, който изби в корнер. Отново Бамзи бе близо до целта в 25-та минута, когато от фаул принуди Русанов да се разтегне максимално.

Малко след това при първата си опасна атака гостите откриха резултата. В 27-та минута Бранимир Костадинов бе изпуснат от защитата на Хебър и елегантно прехвърли Петър Дебърлиев за 0-1.

Радостта за момчетата на треньора Тодор Живондов обаче трая само 3 минути, тъй като Тодор Чаворски възстанови статуковото след точно изпълнена дузпа.

Пак от дузпа, в 40-та минута Лудогорец поведе с 2:1. Автор на попадението от бялата точка бе Цветослав Петров.

След паузата Хебър хвърли усилия да обърне негативния развой на мача, но не сполучи.

В 54-та минута нова контра на разградчани завърши с гол, Този път с техничен, но много добре пласиран удар се разписа Владислав Найденов.

Малко по-късно Лудогорец можеше да реши всичко, но Бранимир Костадинов стреля от фронтална позиция в аут.

В следващите 30 минути всичко по-интересно бе пред вратата на гостите, чийто вратар и бранители пред него буквално отказаха хебърци.

В 70-та минута Йордан Тодоров отклони от близо топката в аут. В 78-та Тодор Чаворски стреля опасно, но стражът на "гората" изби с крак. Три минути след него пак Йордан Тодоров шутира от близо, но в тялото на Русанов. В 82-та минута играчът с номер 1 в тима на гостите спаси нов удар на Чаворски. Пак той излезе на чиста позиция в 84-та, обърна се и стреля мигновено на сантиметри в аут. Поредният пропуска като че ли обезвери хебърци, които вече играеха ва банк.

Дълбоко в продължението на мача разградчани организираха опасна контра, при която Петър Георгиев излезе сам срещу Дебърлиев, но последния се хвърли в краката му и хвана топката.

С успехът си в Пазарджик Лудогорец II изпревари с 1 точка Хебър, който остава пети в подреждането. На третата позиция, с два пункта пред хебърци засега е Спортист(Своге), който почива в този кръг.

Хебър: Петър Дебърлиев(к), Томислав Папазов, Николай Дичев, Георги Търтов, Тодор Гочев, Красимир Илиев, Николай Янков, Евгени Игнатов, Станислав Маневски, Мартин Вълчинов, Тодор Чаворски(през втората част в игра влязоха Цветелин Тонев, Ивайло Лазаров, Йордан Тодоров и Октай Йамдиев)

Гл. съдия: Радослав Гидженов(Пд)

Асистенти: Николай Чакъров, Светослав Енчев(Пд)

4-ти съдия: Кристиян Колев(Пд)

Делегат на БФС: Тургай Мустафа(Кърджали)

Съд. наблюдател: Тихомир Боболов(В. Търново)