1:2, Хебър не успя да спре ЦСКА 1948

Хебър загуби от ЦСКА 1948 1:2 в първия си мач след завръщането на обновения стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик.

Срещата беше от 14-ия кръг на Втора лига и се игра под почти непрестанен дъжд.

Щатният голаджия на гостите Андон Гущеров откри резултата в 23-ата минута с 20-ото си попадение от началото на първенството.

В 66-ата минута Тото Чаворски изравни за 1:1, но в 82-ата  резервата на столичани Валентин Йосков вкара победното попадение за ЦСКА 1948, нанасяйки на Хебър шеста загуба от началото на сезона.

През първата част „червените” доминираха на терена, но вкараха само веднъж.

В 23-та минута Сашо Александров подаде на Васил Шопов, който овладя с гръб към вратата и майсторски намери непокрития Андон Гущеров. Петричанинът направи безпомощен стражът на Хебър с удар в обратния ъгъл за 0:1.

В рамките на 5 минути – между 29-ата и 34-та гостите като по чудо не вкараха втори гол.

Първо Гущеров стреля от два метра с глава след центриране отляво на Шопов, но Любенов демонстрира феноменален рефлекс и изби. Секунди по-късно червените организираха нова опасна атака, този път отдясно. Последва центриране на Шопов към Климентов, който шутира от 12-13 метра, но отново Любенов парира ударът.

В 34-ата минута червените направиха нов сериозен пропуск. Андон Гущеров намери непокрития Милко Георгиев, който шутира от десетина метра, но стражът на Хебър отново отрази.

Втората част бе по-интересно за зрителите.

В 52-ата минута Шопов шутира опасно, но тежкият му удар  бе париран от Любенов.

120 секунди по-късно Гущеров проби и центрира отдясно към Денислав Александров, който стреля технично, но на сантиметри покрай лявата греда.

В 58-ата минута ЦСКА 1948 пропусна поредната възможност. След центриране отдясно топката бе подадена на Гущеров, който от не успя да вкара с глава от 4-5 метра.

Тон за атака на Хебър в 61-та минута даде Весо Марчев, чийто удар с глава за малко не намери целта след хубаво центриране на Тото Чаворски.

В 65-та минута Тонев сбърка при изнасяне на топката, но Ивайло Климентов пропиля златен шанс за гостите.

Само шест минути по-късно Хебър изравни след груба грешка на червената отбрана. Трима футболисти на гостите се разминаха с топката след изпълнение на тъч, Янко Ангелов се измъкна от тях и върна от аутлинията към непокрития Чаворски, който от 10 метра разстреля Наумов за 1:1.

В 72-ата минута Климентов направи пореден фрапантен пропуск. Той излезе на огнева позиция, но от метър под ъгъл не уцели празната врата.

В 80-ата минута Гущеров върна към Шопов, който отправи топовен удар от границата на наказателното поле, а вездесъщият в този мач Любенов отново спаси.

Натискът на гостите даде резултат в 82-ата минута. Шопов подаде на резервата Йосков, който финтира играч на Хебър около границата на наказателното поле и след майсторски изстрел по земя вкара в долния ляв ъгъл за 2:1.

В 87-ата минута хебърци имаха още една възможност да шокират ЦСКА 1948 след нова груба грешка на червената отбрана. В опит да изчисти топката бранител на гостите изведе Чаворски отдясно в наказателното поле. Таранът на зелените стреля силно от малък ъгъл, но топката "облиза" напречната греда и излезе в аут.

Хебър: 95. Любенов, 10. Марчев, 15. Везалов, 19. Каракашев(61-Апостолов), 24. Тонев, 26. Вълчинов, 29. Ангелов(к), 45. Гаджев(46-Краев), 77. Хамдиев(46-Пехливанов), 91. Папазов ЖК, 99. Чаворски

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 25. Ал. Александров, 21. Василев, 12. Дяков, 30. Атанасов, 20. Сандански ЖК, 27. Георгиев(68-Тютюков), 8. Климентов(76-Йосков), 10. Шопов, 11. Д. Александров ЖК(91-Орачев), 99. Гущеров