1:1, Хебър не успя и срещу Нефтохимик(ОБНОВЕНА)

Хебър и Нефтохимик завършиха 1:1 в мач от 12-тия кръг на Втора ПФЛ, игран при закрити врати на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик.

Тодор Чаворски откри резултата в полза на домакините в 61-та минута, а в 72-та Виктор Янев вкара изравнителен гол за крайното 1:1.

С днешното реми пазарджиклии записаха четвърти пореден мач без победа за първенство на Втора лига, Нафтата пък взе първа точка от 28-ми август насам, когато завърши 0:0 у дома с Добруджа.

Първата част на двубоя ще се запомни с изключително накъсаната от нарушения игра. Домакините дадоха и свидна жертва. Още в 9-та минута Октай Хамдиев бе зверски сритан от Галин Димов и бе принуден да напусне играта. На негово място влезе 18-годишният Джейм Натам Лима, за когото двубоят бе официален дебют със зелената фланелка.

В 11-та минута гостите стигнаха до единственото си чисто положение през първата част. След изпълнение на корнер Цветан Чахов бе изпуснат от защитата на Хебър и изпрати топката в страничния дирек зад Александър Любенов.

В 23-та минута кълбото по чудо не влетя в мрежата на Нафтата след мелле в пеналта на гостите и удар на Ивайло Лазаров отблизо. След изпълнението на последвалия корнер Цветелин Тонев напипа отбитата топка от ждроб, но свирепата тупалка облиза напречната греда на бургаската врата и излезе в аут.

В 36-та минута пред Георги Каракашев се откри страхотен шанс, но и той се размина по чудо с гола, след като бе изведен очи в очи с вратаря на Нафтата.

При следващата атака на хебърци и младокът Джеймс Лима пропусна да вкара от добра позиция.

След почивката първата възможност се откри пред влезлият на смяна Живко Петков. Той получи центриране от Тото Чаворски, но стреля в аут.

Две минути по-късно Живко Петков открадна една топка от гостите при изнасяне на топката, а при последвалото разиграване кълбото бе доставено на Чаворски, който с много прецизен удар пред дъгата на пеналта вкара за 1:0.

В 62-та минута бившият футболист на Оборище Симеон Вешев можеше да изравни, но Александър Любенов се справи отлично срещу излезлият ек на ек нападател.

При ответната атака Тото Чаворски отигра с ефектен удар една получена в зоната на 30-тия метър топка, но стражът на Нафтата успя да отрази.

Бургазлии стигнаха до ремито в 72-та минута, когато вратарят на Хебър не прецени добре едно излизане. Той бе изпреварен в опита си да пресече един дълъг пас и за Виктор Янев остана най-лесното - да вкара на почти празна врата - 1:1.

В продължението на мача Хебър получи два отлични шанса да вземе 3-те точки, но първо Тото Чаворски, а след това и Живко Хаджиев направиха фрапиращи пропуски от непосредствена близост и мачът завърши без победител.

Хебър: Александър Любенов, Живко Хаджиев, Тодор Гочев, Цветелин Тонев, Мартин Вълчинов, Жак Пехливанов, Георги Каракашев(52-Красимир Илиев), Ивайло Лазаров(46-Живко Петков), Октай Хамдиев(9-Джеймс Лима, 76-Стойчо Папазов), Васил Божинов(46-Александър Димитров), Тодор Чаворски

Нефтохимик: Петър Иванов, Димитър Балинов(89-Тодор Петков), Вълчан Чанев, Цветан Чахов, Галин Ташев, Цветомир Цонков(78-Октай Хюсейн, Цветан Филипов, Симеон Вешев(89-Никола Борисов), Виктор Янев, Живко Жеков(63-Даниел Иванов), Галин Димов(63-Благовест Данчев)

Гл. съдия: Красимир Кръстев(Шумен)

Ас. 1: Владимир Хубенов(Кърджали)

Ас. 2: Светослав Стойчев(Шумен)

Четвърти съдия: Мустафа Шефкет(Кърджали)

Делегат БФС: Тургай Мустафа(Кърджали)

Стадион "Георги Бенковски", без публика

Жълти картони: Жак Пехливанов(Хебър), Петър Иванов(Нефтохимик), Цветан Чахов(Нефтохимик), Цветомир Цонков(Нефтохимик), Галин Димов(Нефтохимик)