61

Турция стигна четвъртфинал с Нидерландия с 2:1 над Австрия

Турция победи Австрия с 2:1 и се класира за четвъртфиналите на Евро 2024. Така тимът на южната ни съседка ще спори за място на полуфиналите в мач срещу Нидерландия. Двубоят е в събота на стадиона в Берлин.

Големият герой за Турция в на РБ Арена в Лайпциг бе Мерих Демирал. Той даде аванс на Турция преди да са изминали и 60 секунди футбол в Лайпциг. Централният бранител удвои аванса на своя тим в 59-ата минута. Михел Грегорич върна надеждите на австрийците с попадението си в 66-ата минута, но неговият тим така и не успя да достигне до изравнителното попадение.

В последните секунди на добавено време пък вратарят Мерт Гюнок с феноменално спасяване предотврати изравняване и пращането на мача в продължения.

Австрия – Турция 1:2
0:1 Мерих Демирал 1'

0:2 Мерих Демирал 59'

1:2 Михел Грегорич 66'

Състави:
Австрия: 13. Патрик Пенц – 5. Стефан Пош, 4. Кевин Данзо, 15. Филип Линхарт (64' - 2. Максимилиан Вьобер), 16. Филип Мвене (46' - 8. Александър Прас) – 6. Николас Зайвалд, 20. Конрад Лаймер (64'- 10. Флориан Грилич) – 9. Марсел Забицер, 19. Кристоф Баумгартнер, 18. Романо Шмид (46'- 11. Михел Грегорич) – 7. Мартко Арнаутович (К)

Резерви: 1. Хайнц Линднер, 12. Никлас Хедл – 14. Леополд Куерфелд, 17. Флориан Кайнц, 21. Флавиус Данилиуч, 22. Матиас Зайдл, 24. Андреас Вайнман, 25. Максимилиан Ентруп, 26. Марко Грюл

Треньор: Ралф Рангник

Турция: 1. Мерт Гюнок – 18. Мерт Мюлдюр, 14. Абдюлкерим Бардакджъ 3. Мерих Демирал, 20. Ферди Кадъоглу – 16. Исмаил Юксек (59'- 15. Салих Йозджан), 22. Каан Айхан (К) – 21. Баръш Алпер Йълмъз, 6. Оркун Кьокчю (83' - 17. Ирфан Джан Кахведжъ), 19. Кенан Йълдъз (79' - 7. Керем Актюркоглу) – 8. Арда Гюлер (79' - 5. Окай Йокушлу)

Резерви: 12. Алтай Байъндър, 23. Угурджан Чакър – 2. Зеки Челик, 9. Дженк Тосун, 11. Юсуф Язъджъ, 13. Ахметджан Каплан, 24. Семих Кълъчсой, 25. Янус Акгюн, 26. Берту Йълдъръм