Нидерландия на осминафинал, жестока битка в Група С ВИДЕО

Нидерландия се класира за осминафиналите на Евро 2020 след победа с 2:0 над Австрия. Това бе втори пореден успех за лалетата, а противникът им ще трябва да търси задължителен успех в последния мач от Група С срещу Украйна.

По-рано през деня тимът на Андрей Шевченко надви Македония с 2:1 и му стига дори равен срещу австрийците, за да се нареди срещу първите 16 отбора в надпреварата.

На Йохан Кройф арена в Амстердам Мемфис Депай откри в 11-та минута след точно изпълнена дузпа. Дензел Дъмфрийс удвои в 67-та минута, което се оказа и последното попадение в мача. Лалетата напълно доминираха и изпуснаха куп шансове и за по-убедителна победа.

На Национал арена в Букурещ Северна Македония инкасира второ поражение при дебютното си представяне на Европейско първенство. Тимът на западната ни съседка бе победен от Украйна с 2:1. Ярмоленко откри в 29-ата минута, а 300 секунди по-късно Яремчук удвои. В 57-ата минута Езджан Алиоски намали, но това се оказа недостатъчно за нещо повече от почетна загуба.