Англия спечели Група D и чака гранд на осминафиналите

Хърватия вледе в Топ 16 с бой над Шотландия

Англия спечели битката за първото място в група D на Евро 2020 с Чехия, така че в осминафиналите ще срещне втория от потока на Франция, Германия, Португалия и Унгария.

„Трите лъва“ записаха втора победа на форума, отново с резултат 1:0 и пак след гол на Рахим Стърлинг.

Той донесе успеха на „Уембли“, където ще се проведе и следващата среща на тима, пред погледа на принц Уилям и президента на английската Футболна асоциация.

Загубата на Чехия пък коства дори и второто място в крайното класиране, тъй като Хърватия победи Шотландия с 3:1, за да го заеме с 4 точки и повече отбелязани попадения.

Момчетата на Ярослав Шилхави обаче също събраха 4 пункта, така че продължават към фазата на директните елиминации като един от най-добрите трети отбори в групите.

Хърватия надигра с 3:1 Шотландия в решаващ за двата тима мач от последния трети кръг на груповата фаза на Евро 2020. Двубоят от Група "D" бе на "Хемпдън Парк" в Глазгоу, което даваше известно предимство на шотландците, но развоят на срещата бе в полза на гостите. Братът на легендарната хърватска лекоатлетка Бланка Влашич - Никола Влашич, даде аванс на сребърните медалисти от Мондиал 2018 в резултата с гол в 17-ата минута. В 42-ата минута Калъм МакГрегър изравни, но в 62-ата капитанът на "ватрените" Лука Модрич върна преднината на тима си от един гол в резултата. 35-годишният халф на Реал Мадрид реализира много красиво попадение. В 78-ата минута Иван Перишич бе точен с глава за 3:1 и на практика сложи точка на спора.