Англия "схруска" уморената Украйна четири пъти

Англия "отстреля" уморената Украйна с 4:0 на Олимпико В рим и стана последния полуфиналист на Евро 2020. Символичните гости обезвериха с ранни попадения в началото на двете полувремена.

Открои се капитанът Хари Кейн, отбелязъл два пъти с глава. По едно добавиха централният бранител Хари Магуайър (също с глава) и резервата Джордан Хендерсън. Любопитно е да се отбележи,че две голови асистенции даде Люк Шоу.

"Уембли" приема всички оставащи мачове от континенталната надпревара и това задължава англичаните за оптимално представяне. На полуфинал (7 юли, 22:00 часа) съперник на Стърлинг и компания ще бъде Дания, която по-рано днес спечели четвъртфинала си срещу Чехия с 2:1.