64

Втори пловдивски медал от Европейското по таекуон-до

Пловдивчанката Лилия Митрева спечели бронзов медал на Европейското първенство по таекуон-до на остров Крит в Гърция. Тя се изкачи до третата позиция след ожесточена борба при девойките старша възраст до 64 килограма.

Митрева (таекуон-до  клуб "Тракия" Пловдив) постигна три победи над състезателки на Чехия, Русия и Украйна, но на 1/2-финала ь преследва малшанс и загуби от представителка на домакините в последните секунди на двубоя.

Това е вече трети медал за България на това европейско първенство, след като по-рано днес Петър Михайлович (таекуон-до  клуб "Тракия" Пловдив)  спечели златен медал в дисциплината спаринг за мъже до 92 килограма, а Кирил Илиев завоюва европейската титла в дисциплината спаринг до 55 кг.