Виктория-волей стана подгласник на Хебър

Отборът на Виктория – волей от Пловдив стана подгласник на Хебър в крайното есенно класиране на националната висша лига по волейбол в група „А”. В среща от последния за 2016-та година 7-ми кръг отборът на Виктория волей надигра като гост Изгрев(Ябланица) с 3:1 гейма. Пловдивчани се наложиха след 25:15; 12:25; 25:22 и 25:20 за около час и половина игра. Така момчетата на Виктория събраха 12 точки, след 4 победи и 2 загуби в изиграните общо 6 срещи. Пред тях ще зимува Хебър(Пазарджик) с актив от 17 точки, формиран от 6 успеха и геймово съотношение 18:3.
В друг двубой от днешния кръг Ботев(Луковит) победи Звездец(Горна Малина) с 3:1. В отделните части - 28:30; 25:18; 25:23 и 25:13. Така домакините изпревариха Звездец за 3-то място в класирането, събирайки 10 точки и 13:10 гейма. Волейболистите от Горна Малина останаха съответно на четвъртото място с 9 точки и 12:9 геймова разлика. В третия мач от 7-мия кръг ГРАД(Белоградчик) победи Ботев(Ихтиман) с 3:1 след 25:22; 18:25; 25:19 и 26:24.
Така в дъното на подреждането ще зимуват Изгрев(Ябланица) с 5 точки и ГРАД(Белоградчик) с 4.