Валерия Ватова пропусна Държавното, кат. "Елит", заради контузия

Лидерката на СКХГ "Тракия" (Пловдив) Валерия Ватова пропусна заради контузия държавното първенство по художествена гимнастика, което се проведе в столичната зала "София". Припомняме, че преди седмица Валерия спечели първо място в многобоя, на обръч и на бухалки на турнир "Купа Левски".

В нейно отсъствие съотборничките <210> Снежана Колева, Мартина Попова и Ивайла Дафчева се справиха отлично. Колева е 16-а (обръч - 18.850, топка - 19,350, бухалки - 19,150, лента - 17650, тотал -75,000), Попова - 19-а (обръч - 17,600, топка - 18650, бухалки - 18,200, лента - 17,050, тотал -71,500) и Дафчева е 24-та (обръч -15.800, топка - 17,100, бухалки - 18,650, лента - 16,400, тотал -67,950).

Боряна Калейн от клуб Левски Триадица спечели всичките пет златни медала на държавното първенство по художествена гимнастика, което завърши днес в столичната зала "София".

Калейн получи оценки 27.850 точки на обръч, 27.950 на топка, 27.000 на бухалки и 25.200 на лента.

Стилияна Николова от Етър взе сребро на обръч и топка, Татяна Воложанина от Левски Илиана е втора на бухалки и трета на топка и лента, а Ева Брезалиева от Олимпия Бургас спечели бронз на обръч и на бухалки.

След малко повече от три седмици предстои Европейското първенство във Варна, а след това е и Олимпиадата в Токио.

От 28 до 30 май ще се проведе Световната купа в Пезаро (Италия), където България ще бъде представена от ансамбъл жени, Татяна Воложанина и Стилияна Николова.

Иначе, представянето на състезателките от "Тракия" бе отлично и в останалите възрастови групи.

При девойки старша възраст, категория "Елит" Ванеса Емилова е на 15-о място, Никол Чиплакова е 19-а, Габриела Долапчиева е на 29-о място. Треньори: Главен треньор Ирина Чернева, Нина Саръсакалова и Анета Гайдажиева. Балетен педагог Катя Видева.

При девойките младша възраст, категория "Елит" Николета Дернева (личен треньор Нина Саръсакалова) 13-о място в многобоя и финал на обръч, където зае 7-о място, резерва във финала на бухалки и лента. Съдии бяха Ирина Чернева и Джемиле Халилова. Балетен педагог Мария Кумчева.

Снимки: Анна Недкова