В областта: Терените мокри – мрежите пълни

Истинска голеада и сърдити гости премазаха домакините в неделния сеанс

Веселин ТОНЕВ,Марица

Истинска голеада се разрази вчера в последния 13-ти кръг от първенството на Областната футболна група. Първо, в съботния сеанс Топлика 1977 победи Тунджа (Срем) с 1:0, Герганин извор и Свиленград II направиха 2:2, а Извор (Горски извор) не се яви и загуби служебно от Сакарски спортист в Тополовград. Цели 20 гола обаче паднаха в останалите 4 мача, които се състояха в неделя. Стамболово посрещна Хасково 1957 и загуби с 1:3. Този резултат изстреля хасковлии на трето място в класирането. През първата част никой не стигна до гол. Не така се развиха вторите 45 минути. Още след подновяване на играта Сеид Себат се разписа за 0:1 за гостите, а малко по-късно още две попадения добави Тони Каранейчев. Бирол Джамал намали в 76-ата минута и фиксира крайното 1:3.
На неотрален терен в Горски извор, младоците на АФК Хасково загубиха от Топлика с 1:2. Давид Стефанов откри за хасковлии, но таранат на банскалии Тенчо Ванчев обарна мача с два гола в 49 и 88-ата минута.
Един от най-интересните мачове се получи в Минерални бани, където Аида и Хеброс (Харманли) си вкараха цели 8 гола. За домакините 2 гола вкара капитана Емрах Юсуф, един добави Мерт Рамадан. За гостите точни бяха Николай Димитров – 2 и по един Делчо Настев, Пейко Пейков и Добри Димитров. Така Хеброс увелици разликата от втория Свиленград на 7 точки. На стадион “Миньор” в Димитровград, играещият там Възход (Радиево) бе смазан от Асти АБ с 0:5. За хасковлии хеттрик в 4, 7 и 11-ата минути направи Гюлхан Аптула, а още два гола за гостите добавиха Юсеин Мустафа и Баръш Мехмед.
Изиграха се всички 91 мача от сезона. Домакините постигнаха 46 победи, гостите – 30, а 15 срещи завършиха наравно. Най-резултатен бе 9-тия кръг с 35 гола. При стрелците води Христо Томов от Свиленград II с 10 гола, следван от Николай Скерлев – Хасково 1957 с 9 гола. По 8 са отбелязали Емрах Юсуф от Аида (Караманци) и Тенчо Ванчев от Топлика (Минерални бани). Пролетният дял на първенството ще започне на 3-4 март 2017 година./Марица