Три медала за Пловдив от Държавното по джудо на старшата

Три медала за провдивското джудо от Държавния личен шампионат за юноши и девойки старша възраст, който се проведе в зала "София". Участваха повече от 400 млади състезатели от цяла България.

Двубоите бяха наблюдавани от треньорите на националните отбори и вицепрезидента на БФ Джудо Даме Стойков.

Джудо клуб Арена Спорт се представи повече от достойно. Клубът участва с 14 състезатели.

Възпитаниците на треньорите Орлин Русев и Лъчезар Харалампиев в "Арена спорт" Ивайло Каневски (81 кг) и Ивайло Божилов (+ 90кг) спечелиха сребърни медали при момчетата, а Иван Колаксъзов (50 кг) остана на трето място. Георги Колев (73 кг) е пети, а Димитър Вълков (66 кг) - седми.

Стойчо Молов (55 кг) от "Гладиатор" е пети, също както и момчето от "Щит" Никола Петрушев на (66 кг).

При момичетата Ива Гаджева (Арена спорт, 52 кг) също е пета. Достойно в състезанието се представиха още Виктория Николова (48кг), Мария Горева (63 кг) и Александра Кралева (57 кг).