Свобода загуби шанса си за финал на "Петричка пролет"

Отборът на Свобода(Пещера) ще играе за 3-4-то място на турнира  "Петричка пролет", след като  днес загуби  от Миньор (Перник) с 1:4 битката за класиране на финала.Съперник на пещерци ще бъде загубилят от мача между Беласица (Петрич) и Кариана (Ерден).

На тежкия терен в петричкото село Коларово перничани се възползваха от доста грешки в отбраната на Свобода и стигнаха до мача за първото място.

В 15-aта минута Антон Атанасов даде преднина на Миньор.  В 40-ата минута Лъчезар Георгиев се възползва от грешка на вратаря Станислав Томов и влезе с топката в мрежата за 2:0.  В 54-ата Майк Кръстев засече с глава центриране от ляво, а 4 минути след това Милчев постави топката на главата на Георгиев за 4:0.

Крайното 4:1 оформи Веселин Отман в 87-ата минута.

В  първия си мач от турнира Свобода(Пещера) победи с 1:0 македонският Беласица( Струмица). Финалът на турнира ще се играе в четвъртък. Съперникът на Миньор ще бъде победителят от срещата Беласица (Петрич) - Кариана (Ерден).