Свиленградчанче с две титли на тенис

Георги Георгиев триумфира на сингъл и двойки с варненеца Павел Маринов

СОФИЯ

Георги Георгиев ТК Свиленград и Каталина Петрова ТК 15:40 (София) спечелиха титлите на Държавното лично първенство на открито за момчета и момичета до 12 годишна възраст. Надпреварата от календара на БФТенис се проведе на кортовете на ТК „Дема".

Във финалната среща при момчетата Георги Георгиев победи с 6:3, 6:3 Ангел Владов ТК Супер Спорт (Варна). По-рано Георгиев заедно с Павел Маринов ТК Супер Спорт, труимфираха в турнира на двойки.

При момичетата в изключително драматичен финал продължил три часа Каталина Петрова се наложи с 6:4, 4:6, 6:4 над Йоана Константинова ТК Плевен 90. В турнира на двойки при момичетата титлата спечелиха Росица Денчева ТК Плевен 90 и Елизара Янева ТК Академик 83 (Пловдив).

Наградите на победителите връчиха : Катерина Генова – ген. секретар на БФТенис, Мариана Ненова - член на УС на БФТенис и изпълнителен директор на СК Дема и Тодор Енев – капитан на България за Купа „Дейвис".