Светлозар Николов 27-ми на 400 съчетано на световното в Корея

Светлозар Николов затвори българското участие на световното първенство по плувни спортове в Южна Корея. Състезателят на Ботко Трендафилов и пловдивския Спринт остана 27-и на 400 м съчетано. Николов плува за 4:26,88 мин.

Личният му резултат е максимално близо до националния рекорд на Михаил Александров - 4:23,40 мин. Мишо регистрира 4:23,24 мин. на 1 април 2007 г. на планетарния шампионат в Мелбърн.

Най-бързо време за влизане във финала на 400 м съчетано даде японецът Дая Сето - 4:12,27 мин.

Българин е световен вицешампион по плувне. При това в най-бързата дисциплина- 50 метра свободен стил.  Направи го Кристиян Голомеев – син на емблематичния ни спринтьор Цветан Голомеев, макар и състезаващ се за Гърция.

На 50 м свободен стил на световното първенство в Южна Корея Крис стана втори с 21,45 сек., поделяйки позицията с бразилския ас Бруно Фратус. Шампион с 21,04 секунди, подобрявайки рекорда на световните първенства, стана американската плувна мегазвезда Каелъб Дресъл./bgswim.bg