Светлин Иванов със запомнящо се бягане на стотака на турнир "Пловдив"

Габи Петрова номер 1 в Европа и номер 1 в света

Състезателят на СКЛА Ботев Светлин Иванов финишира за великолепните 10.33 секунди в спринта на 100 метра на международния турнир по лека атлетика "Пловдив". Постижението е най-добро лично за състезателя и е в топ 10 за всички времена на България. Втори е Слави Мутафов (Славия) - 10.80, а трети съотборникът му Георги Христов с 10.83 секунди.

Георги Цонов (СКЛА Ботев) спечели първото място на троен скок с резултат 16.10 метра. Втори остана Мартин Точев от Сливен с 14.08, а на трето място е Цветослав Горчев (Локомотив Пловдив) с 13.45.

В трапа при жените Габриела Петрова (СКЛА Локомотив Пловдив) спечели с 14.38 метра. Постижението и е с 2 сантиметра по-слабо от рекорда на турнира, отново неин, постигнат миналата година. Втора е Димана Йорданова от Лудогорец с 12.15 метра, а на трето място е Стефани Василева (Джордан Благоевград) с 11.60.

Петрова излезе на второ място в световната ранглиста, като повече на открито тази година е скачала само Лиадамис Повеа (Куба) - 14.55 м и то през февруари. Олимпийският норматив е 14.32, но постижението на Габи няма да се брои, тъй като до ноември ИААФ не зачита постиженията.

Съотборникът на Габриела Даниел Добрев бе най-добър в скока на дължина със 7.50.

В овчарския скок при дамите първото място завоюва състезателката на Дунав Русе Йова Петрова с 3.30 метра. На второ място е Мария Капушева (Тракия 96) с 3.20, а трета - Александра Рибарова-Димитрова (Дунав) с 2.80 метра.

Юношата Алекс Любенов бе номер 1 на овчарски скок с 4.60.

На копието Михаела Петкова от КЛАСА е първа с 53.53 метра, изпреварвайки Лили Стойчева Атлетик Хасково (49.20) и третата Венелина Петкова (Тракия 96) с 43.05 метра.

В стотака при жените Елена Митева от Костенец изненадващо спечели с 11.79 секунди, ивпреварвайки съотборничката си Никол Андонова (12.02), а трета е Мартин Писачева (СКЛА Локомотив) с 12.07. Четвърта е Кристина Борукова (Тракия 96) с 12.27.

Кристина Борукова записа 55.42 сек на 400 м. Милица Мирчева грабна победата на 3000 м с 9:06.77 мин, а в същата дистанция при мъжете първи стана Иво Балабанов - 8:13.35 мин. Елеонора Драгиева спечели скока на височина със 175 см.